30.04.2003

Rośnie sieć EF English First

Od września, ruszają nowe szkoły EF English First w Radomiu i Tychach. Według prognoz, do jesieni EF English First otworzy jeszcze trzy szkoły franchisingowe.

W tej chwili, EF English First istnieje w Warszawie, Katowicach, Bydgoszczy, Łodzi, Myszkowie i Poznaniu. Po wakacjach, do tego grona dołączą placówki w Radomiu i Tychach. Aby zdążyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego obaj franchisobiorcy EF English First podpisali umowę z firmą już w kwietniu. Pod względem wielkości i rozwiązań architektonicznych wnętrz przyszłe szkoły są bardzo podobne do siebie. Na powierzchni 200 m kw. w Radomiu i 160 m. kw. w Tychach będzie sześć klas, laboratorium komputerowe, pokój nauczycielski, administracyjny i recepcja. Obie placówki będą w centrum miasta, na parterze. Wielkość całej inwestycji szacowany jest w granicach 150 tys. zł – 200 tys. zł.

Zarówno w Tychach, jak i w Radomiu rynek edukacji językowej jest dość słabo rozwinięty. Pomimo sporej liczby małych szkół językowych, zapotrzebowanie na naukę języka angielskiego nie jest tam wciąż zaspokojone.

- EF English First będzie pierwszą w naszym mieście dużą szkołą językową. Międzynarodowy rodowód ma zachęcić Radomian.– mówi Jarosław Radziszewski, przedstawiciel spółki Level, franchisobiorcy EF English First w Radomiu.

Oprócz Radomia i Tychów istnieje szansa na rozszerzenie inwestycji EF English First o inne miasta. Aktualnie, na dość zaawansowanym etapie firma rozmawia z trzema franchisobiorcami. Dużym zainteresowaniem cieszy się też oferta EF English First dla Warszawy, o której pisaliśmy niedawno na stronach naszego portalu. Dodatkowo, firma planuje do końca czerwca przedłużyć promocję licencji, która wynosi 20 tys. zł.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Magdalena Kurda

doradca we franczyzie
Napisz do autora