30.05.2003

Body Basics ogłasza plany

Body Basics - sieć sklepów z produktami do pielęgnacji ciała ogłosiła swoje plany rozwoju. Czy na rynku urody jest miejsce na kolejną drogerię?

Firma zamierza do końca 2005 roku otworzyć w kraju 40 nowych sklepów Body Basics w ramach programu franczyzowego.

Dotąd głównym partnerem franczyzowym Body Basics w Polsce była grupa The Eastbridge. Grupa ta współpracuje z Body Basics od momentu otwarcia w 2000 r. pierwszego sklepu w Polsce. Aktualnie The Eastbridge Group prowadzi cztery sklepy Body Basics w Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi oraz na warszawskim Mokotowie. Obecnie Body Basics poszukuje nowego partnera franczyzowego, który zarządzałby grupą franczyzowych punktów handlowych w kraju.

- Firma The Eastbridge Group była świetnym partnerem Body Basics, jednak zarządzanie siecią franczyzową nie należy do zakresu jej działalności – powiedział Miles Graham, dyrektor zarządzający Body Basics. - Dlatego też wspólnie doszliśmy do porozumienia, że nadszedł czas na znalezienie nowego partnera o odpowiedniej pozycji do rozwoju marki Body Basics.

Rozwój sieci Body Basics w Polsce jest częścią szerszego programu międzynarodowej ekspansji firmy. W bieżącym roku Body Basics spróbuje poszerzyć sieć sklepów w Czechach a także wejść na rynek węgierski i chorwacki.

Nowe plany są związane z nabyciem Body Basics przez Body Basics (Retail) Limited – brytyjską firmę, której właścicielem jest konsorcjum trzech brytyjskich inwestorów finansowych. Są nimi The New Merchant Adventurers Limited, Invest East Limited oraz Fision Retail Limited. Konsorcjum zakupiło Body Basics w listopadzie 2002 od Flow East a.s. – czeskiej grupy rynku detalicznego i nieruchomości.

Rozwojowi firmy w Europie Środkowej towarzyszyć będzie nowe, kompleksowe pozycjonowanie marki oraz wprowadzenie na rynek nowych produktów.

Obecnie w Europie Środkowej istnieje 19 sklepów Body Basics. Ok. 60% produktów Body Basics pochodzi z Wielkiej Brytanii.

Info: Body Basics

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Małgorzata Samborska

dziennikarz
Napisz do autora