Żonglerka w Prohibicji

Środa
11.06.2003
14 czerwca w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim będzie można zobaczyć sceny jak ze słynnego filmu "Cocktail".
 
W hotelu Marina Diana i w restauracji Prohibicja odbędzie się II edycja ogólnopolskiego konkursu barmańskiego w kategorii free style. Głównymi organizatorami imprezy są: Marina Diana i Prohibicja S.A. MARINA DIANA CUP jest jednym z pięciu konkursów barmańskich w kategorii free style organizowanych w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w plenerze, na samym brzegu Zalewu Zegrzyńskiego. Wstęp jest wolny, tak więc impreza będzie dostępna dla każdego, kto ma ochotę spędzić sobotni wieczór nad wodą, spróbować potraw z grilla i wygrać atrakcyjne nagrody.

W jury konkursu zasiądą eksperci z dziedziny sztuki barmańskiej oraz znane postaci życia publicznego, między innymi Natalia Kukulska i Janusz Zaorski. Imprezę poprowadzą wspólnie Robert Kilen, DJ Radia Wawa i Ryszard Berendt, Prezydent Stowarzyszenia Polskich Barmanów.

Każdy z 11 zawodników zaprezentuje 8-minutowy pokaz zsynchronizowany z muzyką. Zawodnicy zostali wyselekcjonowani przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów i stanowią czołówkę polskiego free stylu. Imprezie towarzyszyć będzie muzyka miksowana na żywo przez DJ’a Eda Szynszyla. Mistrzowie nie tylko zaprezentują swoje najlepsze tricki, ale także uchylą rąbka tajemnicy i pokażą jak je wykonać.

Być jak Tom Cruise w "Cocktailu"

Praca barmana w stylu Free Bar to coś więcej niż podawanie drinków znudzonym klientom. Współcześnie określa się ją jako "teatr jednego aktora". Przygotowując zamawiane drinki, barman stwarza również doskonałą atmosferę kultury picia i zabawy. Dla wielu barmanów jest to nie tylko praca, ale i sposób na życie.

Trudno jest określić, kiedy dokładnie powstał barmański free style. Od lat barmani całego świata do procedury przygotowywania drinków włączali efektowne elementy żonglerki. Przez długi czas jednak weterani zawodu uważali elementy tego stylu za niezbyt eleganckie.

W latach siedemdziesiątych XX wieku free style trafił do dyskotek. Ale szerszym zainteresowaniem zaczął się cieszyć dopiero w 1988 roku, gdy na ekranach kin pojawił się film "Cocktail". Grający w nim aktorzy przyrządzając drinki efektownie żonglowali butelkami, szklankami, shakerami, a nawet kostkami lodu.

Do Polski free style trafił oficjalnie dopiero w 1998 roku, kiedy odbyły się I Mistrzostwa Polski Barmanów w tej kategorii. Od tego czasu polscy barmani regularnie startują i zajmują coraz lepsze miejsca na międzynarodowych konkursach. W ramach Stowarzyszenia Polskich Barmanów powstała nawet Sekcja Free Style.

MARINA DIANA CUP odbędzie się w sobotę, 14 czerwca 2003, o godz. 20.00 w hotelu Marina Diana (ul. Wczasowa 24) w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim.

Info: Prohibicja
Małgorzata Samborska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

In order to accomplish academic success you can take professional help to write my assignment cheap UK.

91 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Kwiaciarnia: Biznes, który kłuje

Polecam również https://www.kwiaty-prezenty.pl/, dzięki którym zdobędziesz takie kwiaty jakie chcesz. Fajnie jest tam zrobione bo jest podział na kategorie....

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Własny biznes z małym kapitałem

Polecam www.reprograf.com.pl pomogą przy rozwijaniu własnej drukarni. Bogaty asortyment dobrej jakości sprzętów do druku i innych materiałów pomocniczych będzie w sam raz.

231 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - minion rush...

91 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

Pewnie że warto otworzyć taki sklep, teraz sklepy internetowe są jak najbardziej na topie, przecież każdy już kupuje online. Ważne że klient będzie zadowolony z...

34 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks a lot for sharing this great website.. have a nice day.. thanks. professional dissertation writers from singapore

91 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

There are many students who get nervous breakdown when they think about doing the Essay themselves. In order to be on the safer side most of the students who don’t know the...

91 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Our creative experts ensure that every Custom Soap Boxes or Custom Hair Extension Boxes order is catered with care, quality and efficiency. A unique product packaging design...

91 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018