18.06.2003

Oferta franczyzy Coffee Singidunum

Firma Singidunum, prowadząca palarnię kawy i sklepy-kawiarnie Coffee Singidunum rozpoczyna tworzenie sieci franczyzowej

- Przez 10 lat opracowaliśmy i opatentowaliśmy technologie, inwestowaliśmy w rozwój produkcji. W tym roku jesteśmy gotowi, by wystąpić z propozycją franczyzy - mówi Jasmin Soljanin, właściciel firmy. - Gdybyśmy chcieli sami prowadzić kawiarnie, moglibyśmy otworzyć najwyżej 3 punkty. Dlatego myślimy o rozwoju sieci franczyzowej.

- Wstępna opłata franczyzowa dla pierwszych dziesięciu osób wynosi 10 tys. zł, chociaż znak wyceniany jest na co najmniej 30 tys. - mówi właściciel.

Franczyzobiorca zobowiązany będzie zaopatrywać się w kawę wyłącznie w Singidunum. Wymagana minimalna wielkość lokalu to około 40 metrów kwadratowych. Aranżacja wnętrza powinna być utrzymana w ciepłym klimacie. Trzeba też dysponować kwotą min. 50 tys. zł na zakup wyposażenia gastronomicznego. W lokalu powinny stanąć minimum 3-4 stoliki. W sklepie powinno znaleźć się 150 gatunków kawy i akcesoria.

- Nie wymagamy zaopatrywania się u nas w akcesoria - mówi Soljanin. Singidunum oferuje bezpłatne szkolenie personelu. Udostępnia też receptury.

Pierwszy punkt franczyzowy działa już na Ursynowie. Oprócz tego kilka innych lokali ma prawo posługiwać się znakiem.

Więcej: Nowości Gastronomiczne, "Panorama Gastronomii", NR 6, czerwiec 2003.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0