15.07.2003

Hennes&Mauritz otwiera kolejne sklepy

Firma H&M Hennes&Mauritz, sieć sklepów odzieżowych i kosmetycznych, otworzy w Polsce kolejne sklepy.

Pierwszy pojawił się w warszawskim centrum handlowych Wola Park. Kolejna placówka znajdzie się w budowanym w Poznaniu centrum handlowym Stary Browar. Poznańska placówka H&M otwarta zostanie w listopadzie 2003 r. H&M wynajęła w tym centrum około 1,6 tys. mkw. powierzchni. Poznański sklep to pierwsza lokalizacja poza Warszawą.

Kolejny sklep sieci H&M otwarty zostanie w podwarszawskich Jankach. Otwarcie sklepu nastąpi na początku listopada 2003 r. Salon w centrum handlowym Janki będzie miał powierzchnię około 1,7 tys. mkw.

Puls Biznesu dowiedział się także nieoficjalnie, że sklep H&M znajdzie się w budowanym w Warszawie centrum handlowym Złote Tarasy. Prawdopodobnie jego powierzchnia będzie wynosić 2 – 3 tys. mkw. W planach H&M jest także otwarcie w warszawskim domu towarowym Wars.

Szwedzka firma Hennes&Mauritz jest jedną z największych odzieżowych sieci detalicznych na świecie. Powstała w 1974 r. w Szwecji. W ostatnich latach sieć sklepów rozwinęła się w szybkim tempie – obecnie składa się z ponad 893 sklepów w 17 krajach. Największym dla sieci jest rynek niemiecki, potem szwedzki, angielski i norweski. Firma zatrudnia około 39 tys. pracowników.

Więcej: Puls Biznesu, 15 lipca 2003

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0