12.09.2003

Przegląd prasy

Prezentujemy skrót wiadomości z prasy codziennej i branżowej.

TUI: AMC na sprzedaż

Największe w Europie biuro podróży TUI za blisko 200 mln euro sprzeda firmę metalurgiczną AMC jej kadrze kierowniczej – poinformował Reuters, nie ujawniając źródła. Dyskusja o transakcji odbędzie się na poniedziałkowym (15 września) posiedzeniu rady nadzorczej TUI.
Info: Rzeczpospolita, 12 września 2003

Emisja obligacji Orbisu

Walne zgromadzenie Orbisu przyjęło uchwałę w sprawie emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej 250 mln zł. Papiery są niezabezpieczone i będą oferowane wybranym podmiotom. Część środków z emisji obligacji Orbis zamierza przeznaczyć na finansowanie zakupu spółki Hekon (wartość kupionych hoteli wyniosła ponad 290 mln zł). Pierwsza transza papierów dłużnych, o wartości 110 mln zł, zostanie skierowana do Hekona, który ma właśnie tyle gotówki. Orbis w czerwcu podpisał umowę zakupu tej spółki od swojego branżowego akcjonariusza – Accora. Pozyskane środki z Hekona giełdowa spółka przekaże inwestorowi.
Info: Parkiet, Informacje ze spółek, 12 września 2003

W Jarocinie jest już Piotr i Paweł

Nowy supermarket Piotr i Paweł został uruchomiony w Jarocinie przy ul. Wrocławskiej. Lokal liczy 600 m2 powierzchni handlowej i został zaadaptowany na potrzeby sieci. - Jest to nasza pierwsza placówka w tym mieście, lecz już 22. w kraju - dowiedział się w centrali Piotra i Pawła Supermarket Polska. Część delikatesów spółki z Poznania to sklepy własne, pozostałe działają na podstawie umowy franczyzowej. Średnio każdy z obiektów ma ok. 1 tys. m2. Działają w woj. wielkopolskim, lubuskim, mazowieckim. Rozwój firmy w oparciu o franczyzę rozpoczął się w 2000 r. Pierwszy supermarket powstał w Pile w centrum IBI. Ostatnio sieć delikatesów Piotr i Paweł wynajęła 2,8 tys. metrów kwadratowych powierzchni w centrum handlowo-rozrywkowym Blue City, które powstaje przy al. Jerozolimskich w Warszawie.
Info: Supermarket Polska, Panorama Handlu, nr 9, wrzesień 2003

Duda Bis otworzy sklep w Warszawie

- Placówka usytuowana będzie przy ul. Grójeckiej. Na razie nie ma dokładnego terminu otwarcia, zależy to od tego, ile potrwają prace. Liczymy, że nastąpi to w ciągu dwóch miesięcy - poinformował Supermarket Polska Tomasz Halabowski z Duda Bis. Firma ma 4 sklepy działające na zasadzie franczyzy – w Gliwicach, Siemianowicach Śląskich, Zakopanem oraz Dąbrowie Górniczej. Sieć sklepów patronackich Dudy Bis liczy ponad 700 placówek, zlokalizowanych głównie na południu Polski. Wyroby i przetwory mięsne trafiają do takich sieci jak m.in. Tesco, Real, Leclerc oraz Macro Cash&Carry. Pozostała część sprzedaży realizowana jest przez sieć hurtowni. - Rozważamy możliwość rozszerzenia franczyzy - zapowiada Halabowski. Firma Duda Bis została założona w 1990 r. przez małżeństwo Małgorzatę i Mariana Dudów. Zakład jest notowany na 294. miejscu wśród największych polskich firm w rankingu Polityki. Przedsiębiorstwo dziennie produkuje 250 ton mięsa i jego przetworów. Oferta Duda Bis obejmuje ponad 300 rodzajów wędlin oraz 100 rodzajów mięsa.
Info: Supermarket Polska, Panorama Handlu, nr 9, wrzesień 2003

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Joanna Hayder

dziennikarz
Napisz do autora