Środa
29.10.2003
250-280 sklepów w całej Polsce chce docelowo posiadać SNC, sieć dyskontów odzieżowych . – Więcej nie potrzeba, bo nasze placówki tylko by ze sobą konkurowały – mówi prezes spółki Krzysztof Gąsiorowski. Obecnie w skład sieci wchodzi 190 sklepów.
 
Obecnie SNC ma 40 sklepów własnych. Docelowo ma ich być 100, reszta będzie działać na zasadzie franczyzy. Zakładany optymalny poziom docelowy SNC ocenia na maksimum 280 sklepów. – Wychodzimy z założenia, że przekroczenie pewnej liczby sklepów spowoduje konkurencję wewnątrz sieci. Po prostu trzeba powiedzieć w którymś momencie: tyle nam wystarczy – mówi Krzysztof Gąsiorowski. Po osiągnięciu tego poziomu spółka ma zamiar dopracowywać wszystkie szczegóły działania sieci. Następnym celem będzie wprowadzenie drugiej półki cenowej, z droższymi towarami. Niewykluczone jest również, że po wejściu Polski do Unii Europejskiej SNC rozpocznie podbój rynków zagranicznych.

Kierunek: północny zachód

Sieć SNC rozpoczęła swoją działalność w 1998 r. Swoją działalność rozpoczęła w Krakowie, następnie rozszerzyli sieć na Małopolskę, Podkarpacie oraz Śląsk. Od tego czasu rozwijają działalność praktycznie na terenie całego kraju. Obecnie planują wchodzić na obszar Polski północno-zachodniej. 150 sklepów SNC działa na zasadzie franczyzy. – Nasze własne sklepy zlokalizowane są głównie w Krakowie i w promieniu ok. 150 km od tego miasta. Poza tym rejonem działają głównie placówki licencyjne – wychodzimy z założenia, że jako właścicielowi łatwiej jest nam dopilnować sklepów w pobliżu – powiedział Supermarketowi Polska Piotr Beltrani, dyrektor działu franchisingu SNC. SNC chce otworzyć własne sklepy również w Warszawie. – Zdajemy sobie sprawę, że to jest trudny rejon, więc ryzyko podejmiemy sami – zapowiada Beltrani.

60 metrów i więcej

Aby przystąpić do sieci, należy prowadzić własną działalność gospodarczą i posiadać lokal o powierzchni handlowej od 60 m2 na parterze, z dużą witryną. Placówka powinna znajdować się przy dużych sklepach, pawilonach handlowych lub na głównych ulicach w centrach miast. Oferta dotyczy miejscowości, w których nie ma jeszcze sklepów SNC (spółka daje wyłączność na działalność w danej miejscowości dla jednego franczyzobiorcy). Sieć jest zainteresowana najmem lokali na dużych osiedlach mieszkaniowych. Aby przystąpić do SNC, potencjalny partner musi mieć wkład w wysokości ok. 50 tys. zł. Przeznaczony jest on w 90% na zakup towaru, a w 10 proc. – na wyposażenie i wizualizację sklepu. Sieć nie pobiera franchisingowych opłat wstępnych ani miesięcznych.Wśród korzyści przystąpienia do sieci Piotr Beltrani wymienia dostęp do atrakcyjnych cenowo towarów. - Działający w pojedynkę sklep nie miałby szans na uzyskanie odzieży w takich cenach, jakie my jesteśmy w stanie zaoferować. Licencjobiorca ma ponadto dostęp do naszej własnej linii produktów Oscar. A dla potencjalnych franczyzobiorców oferujemy szkolenia – wylicza dyrektor ds. franczyzy. Dodaje on, że wygodne dla franczyzobiorcy jest to, że w jednym miejscu – w magazynie SNC – może uzyskać wszystko to, co jest mu potrzebne do prowadzenia sklepu. - Po obejrzeniu, wybraniu i zamówieniu towaru licencjobiorca może wracać do swojej placówki, towar zaś jeszcze tego samego dnia jest wysyłany za nim za pośrednictwem firmy kurierskiej - mówi Beltrani. Sieć dysponuje również własnym taborem, który rozwozi odzież do sklepów własnych. Towar można zamawiać także przez internet.

Sztandarowy Oscar

Sieć SNC po roku działalności wprowadziła własną markę dystrybucyjną Oscar. Obecnie oferuje kolekcje – Oscar, Oskar Kids i Oscar Baby. – To nasz sztandarowy produkt, który stanowi coraz większy procent w naszej sprzedaży. W stosunku do innych pozycji oferowanych w naszych sklepach, odzież pod marką Oscar jest ok. 40 procent tańsza – informuje Dominik Barczyk, dyrektor działu handlowego SNC. Oskar stanowi ok. 40-45 procent całej sprzedaży SNC. Sieć chce jednak zwiększyć ten udział. Stara się wykorzystać różne metody, aby oferować produkt jak najtańszy.

Średni koszyk w sklepach SNC wynosi od 40 do 50 zł. Liczba pozycji asortymentowych mieści się w granicach 500-750. Sieć komputeryzuje się, aby usprawnić przepływ informacji i usprawnić system zamówień.

Źródło: Supermarket Polska, nr 10, październik 2003
Supermarket Polska

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

19 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018