22.12.2003

Ciastka, pieczywo, zakąski

Kolejny sklep w listopadzie otworzyła w Świętochłowicach sieć ciastkarsko-cukiernicza Halagarda.

Jest to 26. sklep naszej sieci, z czego 11. działający na zasadzie franczyzy – poinformował Supermarket Polska współwłaściciel spółki Janusz Halagarda. Sklepy pod szyldem sieci Halagarda zlokalizowane są na terenie województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i opolskiego. Własne sklepy Halagarda ma w Będzinie, Jaśle, Krośnie, Miechowie, Rybniku oraz Siemianowicach Śląskich. Sklepy na zasadzie franczyzy działają w Bielsku-Białej, Dębicy, Katowicach, Kędzierzynie Koźlu, Rabce, Rzeszowie i Opolu.

Halagarda proponuje chętnym dwa rodzaje współpracy: albo klasycznej franczyzy (za którą nie są pobierane żadne opłaty), albo umowę na dostarczanie towaru. W takim przypadku firma działa pod własnym logo, a sieć m.in. nie partycypuje w kosztach reklamy. Strategia Halagardy zakłada otwieranie kolejnych placówek w odległości do 250 km od Krakowa. - Na razie nie zakładamy otwierania lokali w takich miejscowościach, jak np. Szczecin, gdyż są po prostu za daleko - poinformował Janusz Halagarda.

Aby przystąpić do sieci, należy dysponować lokalem o powierzchni min. 80 mkw., zlokalizowanym w atrakcyjnym miejscu, np. w centrum handlowym. - My zapewniamy umieszczenie znaku firmowego Halagardy, know-how, doradztwo techniczne oraz szkolenie. Obowiązkiem franczyzobiorcy jest jednak zakaz konkurencji oraz korzystanie wyłącznie z naszych dostaw produktów - tłumaczy Janusz Halagarda. W ofercie firmy znajduje się ok. 120 różnego rodzaju wyrobów piekarniczych: ciastek, pieczywa oraz zakąsek. Halagarda s.j. powstała w 1993 r. W 2002 r. obroty spółki wyniosły 10 mln zł.

Źródło: Supermarket Polska, nr 12, grudzień 2003

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0