16.02.2004

Atlantic w katalogu firm

Franchisingowa sieć sklepów z bielizną Atlantic planuje rozwój nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Firmie Atlantic udało się w ciągu niecałych dwóch lat stworzyć pokaźną sieć sklepów franchisingowych. Ma 190 sklepów w Polsce i 30 za granicą. Ekspansję zagraniczną Atlantic rozpoczął w zeszłym roku. Jest już w Czechach, na Słowacji, Litwie i Ukrainie, a jeszcze w tym roku chce rozpocząć otwarcia w Niemczech, Chorwacji i Rumunii.

Szczegóły współpracy

Aby otworzyć sklep na licencji Atlantica, należy posiadać lokal o minimalnej powierzchni 40 m2 w mieście powyżej 20 tys. mieszkańców. Istotna jest atrakcyjna lokalizacja – blisko miejsc, w których gromadzi się grupa docelowa, czyli kobiety w wieku 15 - 35 lat (np. w pobliżu uniwersytetów).

Koszty inwestycji w wolnostojący sklep wynoszą od 20 do 50 tys. zł. W przypadku sklepu w centrum handlowym, gdzie koszty powiększa adaptacja wnętrza, inwestycja rośnie do ok. 80-150 tysięcy. Okres zwrotu z inwestycji szacowany jest na 18 miesięcy.

Korzyści dla franczyzobiorcy

Podstawowym atutem licencji franchisingowej Atlantica jest dobrze rozpoznawana marka i duży udział w rynku. Spośród kobiet, które kupiły bieliznę damską w zeszłym roku, markę Atlantic wybrało 33%. Według przedstawicieli firmy, to właśnie marka jest gwarantem obrotów, zysków i bezpieczeństwa współpracy.

W ramach pakietu franczyzowego Atlantic zapewnia:

  • projekt adaptacji i wyposażenie sklepu,
  • pomoc w wynajęciu powierzchni w galeriach handlowych,
  • udział w akcjach promocyjnych i dostęp do materiałów reklamowych,
  • współfinansowanie posezonowych wyprzedaży,
  • szkolenia dla ekspedientek,
  • wyłączność działania na określonym obszarze.

O firmie

Spółka zarobiła w 2003 roku 5 mln zł netto, o 20 procent więcej niż rok wcześniej. 50% wpływów pochodziło z eksportu. W maju 2003 Atlantic uruchomił własną fabrykę w Końskich (woj. świętokrzyskie), w której produkowana jest ekskluzywna linia Atlantic Elite.

Info: Atlantic

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Joanna Hayder

dziennikarz
Napisz do autora