SNC: w drodze na giełdę

Piątek
05.03.2004
Parkiet i Gazeta Prawna opisały plany SNC związane z wejściem spółki na giełdę.
 

Jak podały obie gazety spółka SNC, zarządzająca ponad 200 dyskontowymi sklepami odzieżowymi, zamierza wejść na warszawską giełdę. W ten sposób zamierza pozyskać ok. 40 – 50 mln na sfinansowanie inwestycji i budowę nowej sieci handlowej, tym razem z odzieżą markową o wysokiej jakości.

W SNC Sp. J. 80 proc sklepów prowadzone jest na zasadach franchisingu, a pozostałe to własne sklepy. W tej chwili na terenie całej Polski funkcjonuje ok. 200 sklepów SNC, co czyni sieć największą w naszym kraju w branży odzieżowej.

Sieć wciąż szybko rośnie. W lutym zostało otwartych 11 nowych sklepów. Podobny wynik firma osiągnie w marcu, co w ciągu całego roku pozwoli otworzyć 50 – 70 nowych sklepów.Firma zamierza też wykreować własną markę OSCAR, której jakość dorównywałaby innym znanym markom na rynku odzieżowym. Nakłady inwestycyjne na nową strategię mają przekroczyć 1,5 mln zł.

Najważniejszą więc kwestią w tej chwili jest poszukanie dodatkowych środków na pokrycie nowych inwestycji. W tej chwili Krzysztof Gąsiorowski, prezes SNC rozważa możliwość przekształcenia SNC w spółkę akcyjną i wejście na giełdę. Publiczna sprzedaż akcji miałaby przynieść spółce według dzisiejszych prognoz 40 – 50 mln zł. To wystarczałoby na pokrycie kosztów budowy nowej sieci i wypromowanie na polskim rynku nowej marki odzieżowej. Zanim jednak dojdzie do emisji akcji, SNC chce przekroczyć 100 mln zł obrotu rocznego. W tej chwili wynoszą ok. 75 mln zł. Można sądzić zatem, że akcje SNC będzie można kupić w ok. 2005 – 2006 roku.

- Kiedy przekroczymy 100 mln zł, na pewno wejdziemy na giełdę. Chcemy pokazać inwestorom poważne, wiarygodne przedsiębiorstwo, które ma już jakąś pozycję na rynku – powiedział prasie Krzysztof Gąsiorowski, prezes SNC.

Zapytany przez prasę o zyski, K. Gąsiorowski nie podaje danych, ale zapewnia, że co roku firma wypracowuje je, a firma jest w 100% rentowna.

Więcej: Parkiet, 5 marca 2004 i Gazeta Prawna, 4 marca 2004
Gazeta Prawna

POPULARNE NA FORUM

Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Odwiedzając salon firmowy Vizarro Toruń,mogę potwierdzić że sprzedając kolekcje garniturów dobrej jakości i dając klientom miłą i fachową obsługę można liczyć...

69 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Jaka reklama się opłaca?

My korzystamy z Embi-Marketing http://www.embi-marketing.pl/ i bardzo dobrze nam się z nimi współpracuje. To krakowska firma, działają na różnych polach, dobrze znają...

208 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

130 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

130 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Wizy do stanów

Cześć chciałem sobie ogarnąć wizy, wie jak ktoś jak to wygląda od strony praktycznej, znalazłem http://www.wizacenter.pl ponoć pomagają załatwić takie wizy i to w...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Jak się zdecydujecie i chcecie porządnie wyposażyć szwalnię to dobrej jakości maszyny do szycia, stoły prasowalicze, żekazka kupicie w https://dlaszwalni.pl/ ...

69 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Biznes po stronie dobra

I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable. therefore. I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article.

36 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Siłownia

Osobiście postawiłem jednak na mały basen zamiast siłowni. Polecam zerknąć, znalazłem na ten temat ciekawy artykuł...

13 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018