05.03.2004

SNC: w drodze na giełdę

Parkiet i Gazeta Prawna opisały plany SNC związane z wejściem spółki na giełdę.

Jak podały obie gazety spółka SNC, zarządzająca ponad 200 dyskontowymi sklepami odzieżowymi, zamierza wejść na warszawską giełdę. W ten sposób zamierza pozyskać ok. 40 – 50 mln na sfinansowanie inwestycji i budowę nowej sieci handlowej, tym razem z odzieżą markową o wysokiej jakości.

W SNC Sp. J. 80 proc sklepów prowadzone jest na zasadach franchisingu, a pozostałe to własne sklepy. W tej chwili na terenie całej Polski funkcjonuje ok. 200 sklepów SNC, co czyni sieć największą w naszym kraju w branży odzieżowej.

Sieć wciąż szybko rośnie. W lutym zostało otwartych 11 nowych sklepów. Podobny wynik firma osiągnie w marcu, co w ciągu całego roku pozwoli otworzyć 50 – 70 nowych sklepów.Firma zamierza też wykreować własną markę OSCAR, której jakość dorównywałaby innym znanym markom na rynku odzieżowym. Nakłady inwestycyjne na nową strategię mają przekroczyć 1,5 mln zł.

Najważniejszą więc kwestią w tej chwili jest poszukanie dodatkowych środków na pokrycie nowych inwestycji. W tej chwili Krzysztof Gąsiorowski, prezes SNC rozważa możliwość przekształcenia SNC w spółkę akcyjną i wejście na giełdę. Publiczna sprzedaż akcji miałaby przynieść spółce według dzisiejszych prognoz 40 – 50 mln zł. To wystarczałoby na pokrycie kosztów budowy nowej sieci i wypromowanie na polskim rynku nowej marki odzieżowej. Zanim jednak dojdzie do emisji akcji, SNC chce przekroczyć 100 mln zł obrotu rocznego. W tej chwili wynoszą ok. 75 mln zł. Można sądzić zatem, że akcje SNC będzie można kupić w ok. 2005 – 2006 roku.

- Kiedy przekroczymy 100 mln zł, na pewno wejdziemy na giełdę. Chcemy pokazać inwestorom poważne, wiarygodne przedsiębiorstwo, które ma już jakąś pozycję na rynku – powiedział prasie Krzysztof Gąsiorowski, prezes SNC.

Zapytany przez prasę o zyski, K. Gąsiorowski nie podaje danych, ale zapewnia, że co roku firma wypracowuje je, a firma jest w 100% rentowna.

Więcej: Parkiet, 5 marca 2004 i Gazeta Prawna, 4 marca 2004

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0