19.03.2004

AS Market planuje rozwój

Marcowy Supermarket Polska informuje, że Bydgoski AS Market planuje w tym roku uruchomienie przynajmniej dwóch nowych placówek. Ich lokalizacja nie jest jeszcze znana.

- W pierwszej kolejności rozważamy otwarcie sklepów w Bydgoszczy. Zależy nam, aby były to wolnostojące obiekty na osiedlach mieszkaniowych. Myślimy także o głównych ciągach komunikacyjnych. Nie jest jednak łatwo o dobry lokal, a konkurencja na rynku jest ogromna. W mieście, które liczy 400 tyś. Mieszkańców, działa bowiem pięć sklepów wielkopowierzchniowych. Do tego trzeba jeszcze doliczyć placówki mniejszych, lokalnych sieci – tłumaczył Supermarketowi Polska Rafał Eliasz z Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Edbol Sp. z o.o., które jest właścicielem AS Market.

Dodaje on, że spółka poszukuje tylko takich obiektów, w których udałoby się stworzyć sale sprzedaży o powierzchni 400-600 mkw. Oprócz tego AS Market przymierza się do rozwoju w ramach franczyzy. Na razie omawiane są wstępnie warunki przyznawania licencji.

- Chcielibyśmy stworzyć franczyzę z prawdziwego zdarzenia. Zatem byłoby to nie tylko udzielanie naszego logo, ale również mielibyśmy wpływ na wystrój lokalu oraz oferowany asortyment. Wcześniej jednak musimy ugruntować pozycję naszej marki na rynku - powiedział Supermarketowi Polska Rafał Eliasz.

AS Market powstał w połowie lat 90. obecnie liczy trzy sklepy. Największy – w centrum Bydgoszczy – ma wielkość 2,5 tys. mkw. Średnie miesięczne obroty w trzech placówkach kształtują się na poziomie 3,5 mln zł.

Źródło: Supermarket Polska, marzec 2004

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0