19.03.2004

Osiem nowych Polek

Według informacji Supermarket Polska, w tym roku sieć sklepów Polka powiększyła się już o osiem nowych placówek.

Sześć z nich zostało otwartych w województwie podlaskim, a dwa w świętokrzyskim.

- Sklepy zostały uruchomione w ramach franczyzy. Średnia powierzchnia otwartych placówek wynosi blisko 120mkw – powiedział Supermarketowi Polska Piotr Zając, dyrektor ds. rozwoju sieci Sklepy Polka Sp. z o.o

Podkreśla również, że na skutek otwarcia nowych punktów, miesięczne obroty sieci wzrosną o około 5-8 proc. W ubiegłym roku kształtowały się one na poziomie ponad 5 mln zł.

- Zależy nam na pozyskaniu licencjobiorców z innych województw niż te, w których mamy już sklepy. Chcemy bowiem rozszerzyć zakres naszej działalności na całą Polskę. Obecnie nasze placówki znajdują się w województwach świętokrzyskim, łódzkim, małopolskim i podlaskim - poinformował Supermarketowi Polska Piotr Zając.

Na współpracę w ramach franczyzy może liczyć każdy przedsiębiorca, który posiada lokal w atrakcyjnym punkcie miasta. Jego działalność nie może jednak kolidować z funkcjonowaniem istniejących już sklepów Polka. Przyszły licencjobiorca będzie także zobowiązany do ponoszenia opłaty na rzecz sieci.

- Jej wysokość jest ustalana indywidualnie z naszymi klientami - powiedział Supermarketowi Polska Piotr Zając.

Sieć Polka liczy obecnie około 80 sklepów. Średni koszyk zakupów realizowany w poszczególnych sklepach jest różny i waha się w przedziale od 6,60 do 10,75 zł.

Źródło: Supermarket Polska, marzec 2004

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0