29.03.2004

Nordsee zainteresowane Polską

Niemiecko - austriacka sieć rybnych fast foodów Nordsee jest zainteresowana polskim rynkiem

- Nie mamy obecnie konkretnych planów, ale może pojawimy się w Polsce - powiedziała Nowościom Gastronomicznym Sabine Hanrath, przedstawicielka sieci Nordsee.

Jak na razie sieć otwiera swoje nowe palcówki w Niemczech, Słowenii, Austrii i Szwajcarii. W najbliższej przyszłości będziemy inwestować w innych krajach europejskich - zapowiada w Nowościach Gastronomicznych Sabine Hanrath. Nie precyzuje jednak, w których.

Od pewnego czasu restauracje sieci powstają przy autostradach np. w Niemczech. Do tej pory, na tego rodzaju obiekty, Nordsee wydała już 360 tys. euro.

Polski rynek ma duży potencjał i jesteśmy nim zainteresowani, ale nie planujemy na razie budowy własnych restauracji. Niewykluczone, że nasza ekspansja rozpocznie się od partnerstwa w ramach umów franczyzowych – powiedziała Nowościom Gastronomicznym Hanrath.

Nordsee jest największą w naszej części Europy siecią rybnych fast foodów. W Austrii, Niemczech, Słowenii i Szwajcarii ma już ponad 400 lokali (własnych i we franczyzie). W zeszłym roku obroty sieci sięgnęły 345 mln euro. Ceny Nordsee są umiarkowane: smażony dorsz z kalafiorem kosztuje około 4-6 euro. Za bagietki rybne trzeba zapłacić od 1 euro, natomiast za 0,5 litra Coca – Coli 1 euro.

Źródło: Nowości Gastronomiczne, marzec 2004

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

2