01.09.2004

Pierwsza stacja franczyzowa Statoil

Wrześniowa Stacja Benzynowa poinformowała, że 24 lipca w Karczewie (woj. mazowieckie) powstała pierwsza działająca w systemie franczyzowa stacja benzynowa Statoil

Mieści się ona przy ul. Bema, przy wjeździe do miasta od strony Otwocka. Jest to nowa stacja, która została wybudowana na działce o powierzchni 3 tys. mkw. Na stacji mieszczą się zbiorniki o łącznej pojemności 100 tys. litrów oraz podziemne zbiorniki na gaz płynny o pojemności 10 tys. litrów. Dystrybutorzy są trzy, w tym dwa wieloproduktowe, posiadające po trzy węże z każdej strony (można zatankować Eu-95, Eu-98, olej napędowy oraz bezsiarkową benzynę Suprema, produkowaną specjalnie dla sieci Statoil) oraz jeden na LPG, wyposażony w dwa węże. Sklep na stacji ma powierzchnię ok. 100 mkw., na której mieści się także niewielki kącik gastronomiczny, wyposażony w dwa stoliki (na stacji można kupić hot – dogi, kawę czy herbatę oraz soki, jest tu również pieczywo z własnej piekarni). Na stacji są także myjnia automatyczna, kompresor, odkurzacz i lottomat, a w najbliższym czasie pojawi się również punkt usług kserograficznych.

- Wybraliśmy ofertę firmy Statoil, bo zaoferowała nam najsensowniejsze warunki, a jednocześnie sposób prowadzenia przez nią negocjacji był z naszego punktu widzenia najbardziej przyjazny – powiedział Stacji Benzynowej Stanisław Matuszewski, właściciel stacji. Według niego do wyboru partnera zachęciła również ilość usług dodatkowych, oferowanych zwykle na stacjach tej firmy.

Źródło: Stacja Benzynowa, wrzesień 2004

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0