05.11.2004

Konwój Muszkieterów 2004

6 listopada już po raz czwarty rusza Konwój Muszkieterów wiozący dary świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących.

W tym roku na liście instytucji, które otrzymają wsparcie Muszkieterów, znajdzie się ponad 120 placówek z całej Polski m. in. domy dziecka, ośrodki opieki społecznej, punkty Caritasu, PCK, parafie, szpitale, schroniska dla bezdomnych itp. Organizatorem akcji jest Fundacja Muszkieterów, którą tworzą przedsiębiorcy prowadzący sklepy pod szyldami Intermarche i Bricomarche.

Jak można pomóc?

Od 6 listopada do 24 grudnia 2004 roku w sklepach Muszkieterów będzie można:

  • kupić cegiełkę, z której dochód w całości zostanie przekazany potrzebującym
  • kupić oznaczony produkt Partnerów Konwoju
  • podarować dowolny produkt

Produkty włożone do koszy wystawionych w sklepach, zostaną przekazane wraz z darami od Muszkieterów.

Artyści też pomagają

Idea Konwoju znajduje zrozumienie i poparcie u polskich artystów. Do Konwoju Muszkieterów 2004 postanowili dołączyć bracia Łukasz i Paweł Golcowie. Mariaż ten opiera się na wierze w siłę rodziny (Golcowie są rodzinnym zespołem, a sklepy Muszkieterów to rodzinne przedsiębiorstwa). Bracia Golcowie pomagają fundacji firmując przedsięwzięcie swoim wizerunkiem i pisząc hymn akcji, który zaśpiewają 5 grudnia we Wrocławiu podczas koncertu Patrona Konwoju TVP2 „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Z okazji czwartej edycji Konwoju, Golcowie wydali płytę, na której znajduje się hymn Konwoju i kilka innych popularnych utworów tego zespołu. Płyta jest podziękowaniem dla tych, którzy dołączą do Konwoju kupując cegiełkę.

Szansa na poprawę losu

Pierwsze placówki otrzymają dary od Muszkieterów już 6 grudnia, następne będą rozwożone sukcesywnie i przekazywane aż do stycznia 2005 roku. Każda placówka otrzyma pełnowartościowe produkty żywnościowe, a także artykuły chemii gospodarczej. Dary te co roku pozwalają wielu instytucjom poczynić duże oszczędności, które później są przeznaczane na poprawę losu wielu potrzebujących.

W minionym roku Muszkieterowie przekazali dary dla 115 placówek o łącznej wartości 750 000zł.

Info: Muszkieterowie