15.12.2004

Multikasa w katalogu franczyz i systemów partnerskich

W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy sieć punktów kasowych Multikasa.

Multikasa to sieć punktów kasowych, zajmująca się przyjmowaniem opłat za rachunki. Idea Multikasy polega na stworzeniu w najdogodniejszych dla klientów miejscach, jak największej ilości agencji przyjmujących rachunki. - Planujemy, że w najbliższym czasie w sieci Multikasa znajdzie się około 200 agencji. Celem nadrzędnym jest otwarcie po jednym punkcie w każdym mieście w Polsce – mówi Mariusz Kloc, przedstawiciel sieci Multikasa.

Do maja taniej

Potencjalny franczyzobiorca sieci powinien posiadać niezbędne środki finansowe do otwarcia minimum 1 punktu kasowego, czyli około 6-8 tys. zł. Do maja 2005 roku opłata licencyjna wynosi tylko 1250 zł (standardowo 2550 zł). Opłaty bieżące pobierane w trakcie współpracy to 33% od uzyskanego obrotu lub 30%, jeżeli franczyzobiorca prowadzi więcej niż jeden punkt. Zwrot z inwestycji przedstawiciele sieci szacują na okres 2-6 miesięcy.

Nie tylko duże sklepy

Przedstawiciele sieci twierdzą, że dobre lokalizacje dla punktów kasowych Multikasa to:

  • duże, osiedlowe sklepy spożywcze
  • pasaże handlowe
  • Podkreślają, że warto połączyć punkt kasowy z kantorem albo kolekturą Lotto.

    Szybki przelew

    Ostatnio sieć wprowadziła na rynek nową usługę pod nazwą przelew priorytetowy. Przelew ten jest realizowany w ciągu 1 dnia roboczego od daty wpłaty klienta. - W ten sposób uzupełniliśmy lukę na rynku prywatnych punktów kasowych, które realizują transakcje przeważnie w ciągu 4 dni roboczy. Nasz standardowy tzw. tani przelew jest realizowany w ciągu 3 dni roboczy - twierdzi Paweł Tomczak, przedstawiciel sieci.

    Info: Multikasa