28.12.2004

Fortepian w skrytce adresowej

Czy wiesz czym różni się skrytka adresowa od skrytki pocztowej? Skrytki MBE gwarantują, że już nigdy nie znajdziesz informacji o korespondencji zostawionej w drzwiach, ani wartościowej przesyłki na progu mieszkania.

Ta zupełnie nowa usługa na polskim rynku to nie tylko prestiżowy adres korespondencyjny, ale i ochrona własnej prywatności. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą, pracowników terenowych dużych firm, jak i osób prywatnych.

Skrytki adresowe proponowane przez MBE to dużo więcej niż klasyczne skrytki pocztowe. Ich podstawowa rola jest wprawdzie ta sama – stanowią fizyczne miejsce do składowania korespondencji, różni je jednak szereg dodatkowych udogodnień. Skrytka adresowa jest wolna od szeregu ograniczeń klasycznej skrytki pocztowej - umożliwia odbiór zarówno korespondencji pocztowej, jak i przesyłek kurierskich. Daje nabywcy pełny adres korespondencyjny. Paczki przychodzące pod ten adres mogą być dowolnych rozmiarów. Nie są w żaden sposób ograniczane wielkością samej skrzynki. Odbiorca fortepianu, który został mu przesłany na adres skrytki, nie musi się obawiać, że przesyłka zostanie odrzucona ze względu na swoje gabaryty. W skrytce znajdzie się jedynie informacja o tym, iż fortepian dotarł i poczeka na bezpieczny odbiór w magazynie punktu MBE.

Klient wynajmujący skrytkę adresową podpisuje w urzędzie pocztowym upoważnienie do odbioru adresowanej do niego korespondencji przez pracowników punktu MBE, określając czas ważności upoważnienia oraz jego zakres, który może obejmować również przyjmowanie korespondencji poleconej. W zależności od życzenia właściciela skrytki, przesyłki mogą być odbierane albo tradycyjnie awizowane. Wówczas na adresata czekać będzie informacja, że przesyłka oczekuje na odbiór na poczcie.

Bardzo prostym, a jednocześnie jednym z najistotniejszych walorów skrytek MBE jest możliwość telefonicznej informacji o stanie ich zawartości. Do tej pory zawartość tradycyjnych skrytek pocztowych można było sprawdzać tylko osobiście. Natomiast MBE daje swoim klientom różne możliwości pozyskania informacji o korespondencji przez telefon. Klient w ramach bezpłatnej usługi może sam zadzwonić do punktu MBE i, po podaniu nazwiska i numeru skrytki, uzyska informacje, czy czeka na niego nowa poczta. Może również aktywować dodatkową – płatną – usługę, polegającą na telefonicznym informowaniu właściciela skrytki o każdorazowym pojawieniu się nowej korespondencji.

W celu zwiększenia wygody użytkowania skrytki, stworzono możliwość korzystania ze skrytki „na odległość”. Właściciel skrytki nawet nie musi pojawić się w punkcie MBE, a jego korespondencja zostanie mu przesłana w zbiorczej przesyłce pod wskazany adres. Częstotliwość i forma przesyłki są indywidualnie dostosowane do wymagań i potrzeb każdego z klientów.

Skrytki można zakładać w punktach MBE: w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej 80 oraz w Katowicach, przy Al. Korfantego 44A.

Info: Mail Boxes Etc.