28.07.2005

Spotkania informacyjne dla beneficjentów PHARE 2003

DGE Bruxelles, międzynarodowa sieć doradztwa w pozyskiwaniu środków ze źródeł krajowych i unijnych oraz Bank Zachodni WBK podpisały umowę o współpracy. Pierwszym jej etapem będą wspólne spotkania informacyjne dla przedsiębiorców organizowane w Warszawie w dniach 3-4 sierpnia.

Wreszcie została uruchomiona ostatnia edycja programu przedakcesyjnego PHARE 2003 adresowanego do małych i średnich przedsiębiorstw. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy w całej Polsce, przeznaczając dotacje na inwestycje i usługi doradcze. Choć wymagania stawiane w tej edycji programu są niższe niż poprzednio, i tak przygotowanie wniosku z pewnością będzie dość skomplikowane i czasochłonne. Aby ułatwić przedsiębiorcom skorzystanie z ostatniej już rundy PHARE, DGE Bruxelles wraz z Bankiem Zachodnim WBK organizują bezpłatne spotkanie informacyjne na temat programu, które odbędzie się w dniach 3-4 sierpnia w Warszawie, w budynku Millenium Plaza. Można się na nie zapisać, dzwoniąc do biura DGE: (22) 438 88 18 lub wysyłając zgłoszenie faksem: (22) 438 88 17. Warto to zrobić jak najszybciej, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Kolejne spotkania, nowe biura

Spotkanie w stolicy jest pierwszym, które się odbędzie. Jeśli taka forma pomocy zyska zainteresowanie przedsiębiorców, następne spotkania informacyjne zostaną zorganizowane w miastach, w których działają biura franczyzowe DGE. A w ciągu pół roku działalności DGE w Polsce do listy ponad 350 biur sieci dołączyło sześć: w Warszawie i pobliskim Piasecznie, w Lublinie, Wałbrzychu, Katowicach i w Poznaniu.

W sieci raźniej

Specyfika działania w sieci pozwala franczyzobiorcom na realizację różnych zleceń, niezależnie od branży czy wielkości firmy klienta. Wszyscy partnerzy sieci korzystają z bazy danych o funduszach, nie tylko tych aktualnie dostępnych, ale także tych planowanych. Dzięki temu mogą przewidzieć popyt na określone środki i aktywnie poszukiwać odpowiednich klientów. Franczyzobiorcy sami też decydują, czy będą się specjalizować w określonej branży. Jednak nawet jeśli zdecydują się na zawężenie pola działania do określonej dziedziny, będą mogli przyjąć i zrealizować każde zlecenie dzięki pomocy centrali lub innych biur DGE.
- O bardzo szerokim obszarze działań biur DGE Bruxelles świadczy różnorodność realizowanych projektów: od tych mających na celu restrukturyzację szpitali przez projekty na inwestycje w przedsiębiorstwach aż po projekty tzw. „miękkie”, których celem jest dofinansowanie prowadzonych studiów podyplomowych i kursów specjalistycznych, czy imprez kulturalnych – mówi Katarzyna Gniazdek, prezes DGE Bruxelles.

Info: DGE Bruxelles

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Kinga Wojciechowska

doradca we franczyzie
Napisz do autora