21.08.2005

Sklepy mnożą zyski

Łódzka firma odzieżowa decyduje się na otwieranie sklepów w średniej wielkości miastach oraz na system franczyzowy. Wciąż myśli o giełdzie.

KAN, łódzki właściciel marki Tatuum, podpisał 25 umów na lokalizacje sklepów w nowo powstających, nowoczesnych centrach handlowych. Sklepy pojawią się w Polsce (14), Rosji (5), Czechach (3), na Węgrzech (1) i Ukrainie (1) oraz w Niemczech (1).
Do końca tego roku powstaną sklepy pod marką Tatuum w Berlinie, Pradze, Kazaniu oraz Toruniu i Katowicach. Do końca 2006 r. będziemy mieli ponad 60 sklepów firmowych należących do sieci, z tego 22 poza granicami Polski — zapewnia Tomasz Podolak, rzecznik KAN.

Obecnie Tatuum ma w Polsce 25 sklepów własnych. W Europie jest ich 10.
Mamy także 5 sklepów franczyzowych: 3 w Rosji, 1 w Czechach i 1 w Polsce, grupę partnerów budujemy od roku, ale ich udział w przychodach będzie wzrastał. Planujemy rozwój sieci poprzez system franczyzowy — mówi Tomasz Podolak.

Dotychczas firmę interesowały wyłącznie lokalizacje w największych miastach. Od tego roku Tatuum zaczął interesować się również miastami średniej wielkości.
Zaczynamy inwestować w mniejszych miastach. Jak wszędzie, liczy się położenie sklepów — przy głównych ulicach miast lub w centrach handlowych. Negocjujemy umowy na lokalizacje w Białymstoku, Zielonej Górze, Gliwicach, Piasecznie, Wrocławiu — wylicza Tomasz Podolak.

Więcej: Magdalena Laskowska, "Puls Biznesu", 19 sierpnia 2005 r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0