04.06.2001

Żeby się nie marnowało

REMA 1000 wprowadza program recyklingu opakowań

Od jutra w sklepach REMY 1000 będzie można pozbyć się pustych puszek aluminiowych po napojach.

Z okazji Światowego Dnia Środowiska Naturalnego REMA 100 wdraża program zmierzający do wypracowania sprawnego modelu zbiórki, odzysku i recyklingu opakowań. Akcja ekologiczna prowadzona jest we współpracy z fundacją RECAL zajmującą się odzyskiem opakowań aluminiowych.

Kampania ekologiczna wprowadzona przez REMA 1000 należy do nielicznych na polskim rynku handlu detalicznego. Pilotowy program recyklingu polega nie tylko na konsekwentnym „zaopatrywaniu” sklepów REMA 1000 w pojemniki na puszki, ale również na kompleksowym rozwiązywaniu problemu składowania i odzysku makulatury i folii. Wkrótce jedna z największych papierni w Polsce Frantschach Świecie będzie odbierać makulaturę oraz folię polietynelową oraz polipropylenową ze wszystkich sklepów REMA 1000 na terenie kraju.

W ten sposób REMA 100 jeszcze przed 2002 rokiem spełni wymogi ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania odpadami. Zgodnie z ustawą, która wejdzie w życie 1 stycznia 2002 roku wszystkie sklepy o powierzchni handlowej powyżej 300 mkw. będą miały obowiązek prowadzenia odzysku odpadów opakowaniowych zgodnie ze standardami Unii Europejskiej.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Golnowski

dziennikarz