Wtorek
29.05.2007
Fundusz Royalton Partners kupił kolejną część udziałów w firmie mPunkt. Niewykluczone, że następnym etapem w rozwoju spółki będzie debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych.
 

- Ta opcja jest rozważana. Technicznie jesteśmy przygotowani, lecz zarówno termin, jak i cel zależy od przyjętych kierunków nowej strategii po zmianie w zarządzie spółki – mówi Dariusz Chlastawa prezes zarządu mPunkt Polska.

Ekspedientka Freshmarketu niosąca naręcze porów.

Jeśli zapadnie decyzja o ofercie publicznej, akcje mPunktu, dilera usług sieci komórkowej Plus pojawią się na parkiecie najwcześniej w 2008 roku. Będzie to kolejna, oprócz spółki Eurotel, sieć dilerów na GPW.

mPunkt Polska wywodzi się z dawnej firmy odzieżowej Modex założonej w 1992 roku przez Krzysztofa Gryczmana (prezesa spółki do 10 maja br). Od 1996 roku mPunkt (wówczas jeszcze Modex) współpracuje z firmą Polkomtel. W 2002 roku w sieć zainwestował fundusz Royalton Capital Investors LCD. Obecnie jest właścicielem 97 proc. udziałów w spółce. Od 16 maja br. nastąpiła zmiana w zarządzie spółki i na jej czele stanęli Dariusz Chlastawa na stanowisku prezesa zarządu oraz Marcin Benbenek na stanowisku wiceprezesa zarządu.

Pierwsze salony powstały w 1997 roku. Było to kilka punktów – jeden własny w Rzeszowie oraz kilka franczyzowych zlokalizowanych na Podkarpaciu. Obecnie sieć sprzedaży mPunkt liczy ponad 200 sklepów, z czego 90 proc. to punkty franczyzowe.
(aw)