05.09.2008

10 nowych salonów franczyzowych

Do końca roku firma Komfort, dystrybutor podłóg, planuje powiększenie sieci o dziesięć salonów franczyzowych na terenie całej Polski.

Obecnie jednym z najważniejszych przedsięwzięć Komfortu jest rozwój sieci franczyzowej. Pierwszy sklep w nowej formule biznesowej został otwarty 10 maja 2008 roku w Radomsku. Ostatniego dnia sierpnia powstał sklep franczyzowy w Łowiczu, 3 września w Puławach, a kolejny zostanie otwarty 6 września w Bochni.

Państwo Gajewscy od wielu lat prowadzili hurtownię papierniczą oraz 4 sklepy z odzieżą dziecięcą w Łowiczu. 30 sierpnia otworzyli swój salon Komfortu.

Sklepy franczyzowe mają zwiększyć potencjał sieci w mniejszych miastach liczących od 30 do 50 tysięcy mieszkańców. Właśnie w takich lokalizacjach na terenie całej Polski firma szuka partnerów biznesowych posiadających lokal o powierzchni 300-500 m2, kapitał na inwestycję początkową od 100 do 150 tys. zł oraz prowadzących własną działalność gospodarczą.

Nowe salony franczyzowe są dostosowane do identyfikacji sieciowej i wyposażone w zintegrowany system informatyczny. System informatyczny pomaga w bieżącym zarządzaniu sklepem oraz obsługuję dostawy z magazynu centralnego Komfortu w Strykowie. Franczyzobiorcy przystępujący do sieci są także zwolnieni z opłat franczyzowych w czasie trwania umowy.

Aktualnie sieć Komfortu liczy ponad 120 punktów sprzedaży w całej Polsce. Sprzedaż firmy w 2006 roku wyniosła około 320 mln zł, a zysk operacyjny blisko 20 mln zł. W 2007 roku obroty spółki wzrosły do 350 mln zł.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora