17.11.2008

Nie chcemy konkurować z marketami

- mówi Marek Majewski, koordynator ds. sieci salonów komputerowych Open-IT.

O ile wzrasta sprzedaż komputerów przed świętami?
Okres, w którym odnotowujemy wzmożony ruch przedświąteczny, z roku na rok skraca się. Pomimo tego, odnotowujemy wzrosty sprzedaży. W 2007 roku sprzedaż wzrosła ponad 76 proc. kwartalnie i blisko 89 proc. za okres listopad-grudzień. W tym roku przewidujemy podobne wzrosty.

Marek Majewski, koordynator ds. sieci salonów komputerowych Open-IT

Otwieracie salony w mniejszych miastach. Czy ich mieszkańcy są dobrymi klientami?
Naszym celem jest udostępnienie najnowszych technologii, wiedzy i usług klientom indywidualnym oraz przedsiębiorstwom w średnich i małych miejscowościach. W naszej grupie docelowej łatwiej jest kształtować markę, wspartą lokalnie ukierunkowanym marketingiem oraz odpowiednio konstruowanymi działaniami PR.

Inna sprawa, że w małych miejscowościach nie ma aż takiej konkurencji jak w dużych miastach...
Nie chcemy konkurować z sieciami wielkopowierzchniowymi w dużych aglomeracjach, gdzie liczy się tylko cena. Wpasowujemy się zatem w dostrzeżoną niszę rynkową.

Jaka jest strategia firmy na najbliższe lata?
Planujemy systematyczny wzrost liczby salonów. Do końca bieżącego roku chcemy mieć ich 50. W roku 2009 - 110, a w 2010 – 160. Docelowo do końca 2011 roku chcemy otworzyć 200 punktów. Kolejnym etapem będzie ekspansja na rynki zagraniczne, w pierwszej kolejności - wschodnie.

rozmawiała (awh)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0