06.04.2009

Sklepy dla dwóch kółek

Sieć Dobre Sklepy Rowerowe stawia na partnerów.

Należąca do gliwickiej firmy Velo grupa partnerska Dobre Sklepy Rowerowe działa na rynku od 1999 roku. Oferta sklepów sieci obejmuje bogaty asortyment rowerów, części rowerowych i odzieży specjalistycznej.

Punkty pod marką Dobre Sklepy Rowerowe działają na terenie całej Polski, głównie w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. Obecnie jest ich ponad 130, ale zarządzający siecią poszukują kolejnych partnerów do współpracy. Propozycja uczestnictwa w sieci Dobre Sklepy Rowerowe kierowana jest przede wszystkim do firm rodzinnych, niezbyt dużych, ale gwarantujących najwyższą jakość obsługi.

- Dajemy przykład, jak można w Polsce współdziałać w biznesie rowerowym tworząc partnerskie i jednocześnie nowoczesne rozwiązania – podkreśla Tomasz Radzki z firmy Velo. - Staramy się przede wszystkim zwiększyć przychody sklepów poprzez akcje promocyjne, szkolenia sprzedażowe personelu, ale i bardzo szeroki asortyment towaru dostępny w sezonie. Każdy sklep rowerowy wie, jak trudno w gorącym okresie równocześnie zamawiać towar, przygotować rowery do sprzedaży, obsługiwać detalistów (klientów). Dbamy również o to, aby w okresie zimowym można było przetrwać bez kłopotów finansowych, korzystając z wypracowanych zysków. Negocjacje kosztów na przykład obsługi kart płatniczych czy sprzedaży ratalnej to również jeden z elementów poprawiających efektywność działania partnerów poprzez oferowanie korzystnych warunków sprzedaży.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do sieci Dobrych Sklepów Rowerowych muszą posiadać kapitał własny w kwocie 40 tys. zł oraz zabezpieczenie finansowe w wysokości 80 tys. zł. Powinny również dysponować lokalem handlowym o powierzchni co najmniej 40 m2 zlokalizowanym w mieście liczącym powyżej 20 tys. mieszkańców. W zamian grupa oferuje m.in. pomoc w zorganizowaniu profesjonalnego sklepu i serwisu rowerowego, wsparcie marketingowe oraz pomoc w zorganizowaniu kampanii reklamowej związanej z przystąpieniem do grupy.

- Ten system sprawdził się, dlatego stale go rozwijamy – mówi Tomasz Radzki. - Satysfakcję przynosi fakt ,iż „starzy partnerzy” szukają nowych miejsc do rozwoju własnych przedsiębiorstw otwierając w innych miastach nowe sklepy pod naszą marką.

(awh)