Piątek
26.06.2009
Komputronik i Action mają realizować wspólny projekt e-commerce. O połączeniu na razie nie ma mowy.
 

Od kilku dni media informowały o przejęciu spółki Action, przez lidera rynku Komputronik. W środę obie firmy wydały oświadczenia, w których ucięły wszelkie spekulacje na temat ewentualnej fuzji. Potwierdzono natomiast informacje dotyczące współpracy. Zarząd Komputronik informuje:
Doniesienia o rzekomo planowanych zmianach kapitałowych w Grupie Komputronik są nieprawdziwe. Spółka nie prowadzi żadnych rozmów z innymi podmiotami gospodarczymi, których celem byłyby jakiekolwiek związki kapitałowe czy fuzja. Jednocześnie Zarząd Komputronik SA potwierdza, że prowadzone są rozmowy ze spółką Action SA o możliwej współpracy przy realizacji nowego projektu związanego z rozpoczęciem sprzedaży internetowej poza Polską.

Nie są jednak znane żadne szczegóły dotyczące nowego projektu. Nie wiadomo jaki charakter będzie miał powstający e-sklep, ani w jakim kraju będzie działał.
Ze względu na fakt, że rozmowy znajdują się obecnie na bardzo wczesnym etapie, projekt nie został jeszcze opracowany w stopniu, który umożliwiałby zarządowi Komputronik SA wydanie oficjalnego komunikatu na ten temat - czytamy w komunikacie spółki.

Można zastanawiać się, czy wspólny sklep internetowy, to jednorazowa inicjatywa, czy raczej początek zacieśniania współpracy pomiędzy firmami. Obie spółki zajmują się dystrybucją sprzętu IT zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Mają także doświadczenie w prowadzeniu sklepów internetowych. E-sklepy Komputronika działają w Polsce i Czechach. Action ma sieć 16 sklepów detalicznych ze sprzętem RTV i AGD na Ukrainie. Rozwija także sieć franczyzową sklepów komputerowych Sferis.

(mak)