20.10.2009

Electro World zMixowany

W połowie października 2009 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę na przejęcie przez Mix Electronics kontroli nad Electro World Polska.

Tym samym Electro World staje się częścią polskiej grupy Mix Electronics.
- Cieszymy się z decyzji UOKiK. Nie spodziewaliśmy się większych problemów z uwagi na to, że firmy mają różne obszary działalności rynkowej, a tym samym różnych bezpośrednich konkurentów - powiedział Henryk Sala, prezes Mix Electronics.

Po przejęciu kontroli przez Mix Electronics, Electro World Polska pozostanie wciąż oddzielną spółką, którą zarządzał będzie Sławomir Świętochowski, dotychczasowy dyrektor finansowy w Electro World.

- Zakończyliśmy pierwszy etap reorganizacji. Przed nami jeszcze szereg wyzwań, jednak w każdym z nich upatrujemy swojej szansy. Electro World Polska dysponuje zespołem doświadczonych pracowników i wierzę, że obecne zmiany pozwolą lepiej wykorzystać ich potencjał - mówi Sławomir Świętochowski, dyrektor zarządzający Electro World Polska.

Mix Electronics to dystrybutor sprzętu RTV i AGD w Polsce. Istnieje na rynku od 1991 roku i posiada sieć ponad 200 sklepów oraz centrum logistyczne i 3 magazyny przeładunkowe. Mix Electronics realizuje sprzedaż w Internecie, jest także autoryzowanym sprzedawcą firmy PTC poprzez sieć Mobile Mix.

Electro World Polska posiada obecnie osiem placówek na teranie kraju w: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu i Opolu a także sklep internetowy.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora