Nowe salony Play zostaną otwarte w Tomaszowie Mazowieckim, Kielcach i Warszawie.
Piątek
15.01.2010
W ciągu tego roku ma powstać 10 nowych salonów.
 

Firma Playada, autoryzowany dealer operatora sieci komórkowej Play, zajmuje się sprzedażą telefonów, akcesoriów oraz usług pre-paid i doładowań elektronicznych. Aktualnie Playada to sieć składająca się 54 placówek franczyzowych oraz czterech własnych.
- Naszym celem jest stworzenie sieci składającej się z około 100 punktów sprzedaży. Dziś jesteśmy już na półmetku, ale to nie powód żeby zwalniać tempo - mówi Mirosław Ostrowski, prezes zarządu firmy Playada. - Na początku tego roku nowe salony powstaną w Tomaszowie Mazowieckim, Kielcach i Warszawie. Do końca 2010 sieć powiększy się o 10 nowych sklepów.

Salony firmowe mieszczą się przeważnie przy głównych ulicach miast i centrach handlowych, w miejscowościach liczących co najmniej 25 tys. mieszkańców. Minimalna powierzchnia lokalu to 26-35 m2. Na inwestycję trzeba przeznaczyć 30-35 tys. zł, kwota ta pozwala urządzić i wyposażyć sklep zgodnie z wymogami sieci. Playada nie pobiera żadnych opłat miesięcznych, ani za przystąpienie do sieci. Opłata na fundusz marketingowy jest uzależniona od wysokości obrotów osiąganych w konkretnym punkcie sprzedaży. Firma pomaga w przygotowaniu projektu adaptacji i wyposażenia lokalu. Każdy salon znajduje się cały czas pod opieką koordynatora, który pomaga w prowadzeniu działalności.

(mak)