26.03.2010

Wrocławska klinika oddana we franczyzę

Na umowie spółka Dent-a-Medical zarobi przynajmniej 720 tys. zł rocznie.

Dent-a-Medical, notowana na NewConnect spółka, która zamierza stworzyć ogólnopolską sieć franczyzową specjalistycznych gabinetów stomatologicznych, oddała we franczyzę własną klinikę we Wrocławiu. Na mocy umowy spółka otrzyma od franczyzobiorcy przynajmniej 720 tys. zł rocznie z tytułu wynajmu kliniki i przekazania pakietu franczyzowego oraz zmienną opłatę procentową uzależnioną od generowanych przychodów.

Po pierwszych sześciu miesiącach 2010 roku firma chce mieć przynajmniej 20 gabinetów w sieci na terenie całego kraju.

- Konsekwencje podpisanej umowy są dwojakie. Po pierwsze ograniczamy koszty prowadzonej działalności - utrzymanie kliniki będzie leżało teraz po stronie franczyzobiorcy. Po drugie - zapewniamy sobie stałe źródło przychodów - zarówno z tytułu najmu kliniki jak i w związku z wynagrodzeniem prowizyjnym ustalonym jako procent od generowanych przez klinikę przychodów. Dodatkowo nasz nowy partner będzie stanowił znaczne wsparcie merytoryczne dla projektu sieciowego, a klinika wrocławska pozostanie kliniką referencyjną dla budowanej sieci - tłumaczy Mariusz Andrych, prezes zarządu Dent-a-Medical.

Z perspektywy rachunku wyników spółki, zmniejszą się jej przychody, ale zwiększy rentowność.

- Pracujemy nad powtórzeniem podobnego modelu w klinice warszawskiej. Jeśli się uda, nasze koszty spadną łącznie o kilka milionów złotych, co przy pewnym comiesięcznym przychodzie pozwoliłoby osiągnąć rentowność całej firmy jeszcze w 2010 roku - mówi Mariusz Andrych.

Niedawno spółka informowała, iż podpisała listy intencyjne w sprawie wejścia do sieci kolejnych siedmiu klinik.

Mariusz Andrych spodziewa się, że podpisywane umowy intencyjne do końca półrocza zamienione zostaną na stałe umowy dotyczące rozszerzenia sieci. Po pierwszych sześciu miesiącach 2010 roku firma chce mieć przynajmniej 20 gabinetów w sieci na terenie całego kraju. Den-a-Medical pracuje też nad budową partnerstwa strategicznego z dużą siecią.

- Jeśli projekt się powiedzie, jeszcze w tym roku będziemy w stanie zaoferować naszym klientom oraz pacjentom sieć obejmującą ponad 100 placówek w całej Polsce - podkreśla Andrych. - To zaś przyspieszy rozmowy z klientami korporacyjnymi, oczekującymi na na dostępność naszych placówek. Kilka takich rozmów prowadzimy już w tym momencie - dodaje.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora