Środa
17.10.2001
Ruch i Kolporter, coraz ostrzej walczą o rozwój swych sieci i przejęcie punktów sprzedaży
 

Jak podaje „Rzeczpospolita”, na rynku dystrybucji prasy zaostrza się konflikt między największymi jej dystrybutorami „Ruchem” i „Kolporterem”

- Tegoroczny spadek przychodów ze sprzedaży prasy sprawił, że narasta walka konkurencyjna. To jest już walka bezpardonowa - mówi Ryszard Miśkiewicz, który jest członkiem zarządu „Ruchu”.

O coraz ostrzejszej rywalizacji, mówi też największy konkurent „Ruchu” – kielecki „Kolporter”, który w ostatnich latach szybko zwiększa przychody i udziały w rynku, oceniane na ok. 30 proc (rynkowy udział Ruchu wynosi prawie 60 proc.)

- W strategię naszej firmy wpisany jest rozwój i tworzenie takich warunków, aby pozyskać do współpracy nowe punkty handlowe o wysokich obrotach – mówi Maciej Topolski, rzecznik „Kolportera”. Nie kryje również, że ta strategia prowadzi do przejęcia niektórych atrakcyjnych punktów „Ruchu”.

Nowych partnerów „Kolporter” pozyskuje przede wszystkim dzięki tzw. opłatom marketingowym za przejście do jego sieci, ponosi też koszty remontów i wyposażenia „przejętych” od konkurencji punktów.

Obaj konkurenci zgadzają się co do jednego – na tym rynku powinno się walczyć ofertą handlową i jakością obsługi klienta detalicznego, a nie marżami.

Więcej: Anita Błaszczak, Rzeczpospolita, 17 października 2001, „Ekonomia i Rynek”
Rzeczpospolita

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Hej, od czego zacząć? Zakładając, że przoedmiot działalności masz ustalony, ja skupiłabym się na formie platności. W dzisiejszych czasach, ludzie chcą płacić...

102 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment help service in usa for the student seeking help. We are provide the assignment help, writing service with the professional academic writer in minimal price.

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

assignment help

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Sklep zoologiczny

Co do samych sklepów zoologicznych to niewątpliwie jest ich bardzo dużo w sieci , ja jednak już od dawna korzystam z oferty tego https://www.krakvet.pl/ . Większość...

21 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Nie zapomnij o szkoleniach bhp

Co się dzieje w przypadku gdy kursy bhp się nie odbędą? Wydaje mi się, że wtedy kary są bardzo wysokie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Finansowanie reklamy we franczyzie

Podstawowym źródłem finansowania działań marketingowych we franczyzie są środki pieniężne zebrane z wpłat na wspólny fundusz przeznaczony na ten cel. Jednakże w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Polecam reklame w aplikacji która łączy klientów z partnerami handlowymi. Koszt 0 zł. Płacimy do 5% kwoty której klient u nas zostawił. Czyli tak naprawdę płacimy...

407 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

84 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018