Na lokalizacji świat się nie kończy

Do końca roku w Polsce powstaną dwa punkty usługowe BodyConcept Centrum Kosmetyki Estetycznej.
Poniedziałek
20.09.2010
Właścicielka licencji masterfranczyzy systemu BodyConcept na Polskę uważa, że klienci bardziej od dogodnej lokalizacji placówki docenią jej ofertę.
 

Marka BodyConcept pochodzi z Portugalii, gdzie w ciągu pięciu lat otworzyła blisko 50 salonów kosmetyki estetycznej, z czego 44 na zasadzie franczyzy. BodyConcept chce w najbliższych latach zbudować sieć międzynarodową, stąd plany uruchomienia punktów usługowych m.in. w Polsce, Austrii i Hiszpanii. Do końca roku firma planuje podpisać z polskimi partnerami dwie umowy franczyzowe.
- W najbliższym czasie chcemy zorganizować wyjazd do Portugalii, gdzie nasi franczyzobiorcy będą mogli na własne oczy zobaczyć jak funkcjonują centra BodyConcept - mówi Marta Szymczak, masterfranczyzobiorca BodyConcept.

Klienci sieci mogą skorzystać z bogatej oferty dotyczącej zabiegów kosmetyki estetycznej, w tym z masażu, krioterapii, liftingu twarzy i peelingu. Celem firmy jest upowszechnienie dostępu do zabiegów oraz uświadomienie, że ich cena nie ogranicza docelowej grupy klientów.

Kwota inwestycji w biznes zamyka się w 70 tys. euro, z czego 10 tys. euro to zakup licencji franczyzowej. W skład kosztów bieżących wchodzą miesięczna opłata licencyjna w wysokości 2,4 tys. zł oraz opłata na fundusz marketingowy - 1 tys. zł. Szacowany okres zwrotu z inwestycji to zazwyczaj 18-24 m-ce.
- Zdarza się jednak, że dobrze zarządzane centra potrafią skrócić ten okres do 8-10 miesięcy - dodaje Marta Szymczak.

Franczyzodawca zapewnia partnerom szkolenia wprowadzające i uzupełniające, wyłączność terytorialną, centralnie prowadzony marketing oraz gwarancję na zakupiony lub wzięty w leasing sprzęt niezbędny do wykonywania zabiegów. Przyszli franczyzobiorcy mogą liczyć na dużą elastyczność w zakresie lokalu, którego optymalna powierzchnia to 110-140 m2. Większy lokal umożliwia wprowadzenie do placówki stanowisk fryzjerskich.

- Największym utrudnieniem w uruchomieniu salonu jest przekonanie partnera, że najdroższa lokalizacja nie jest kluczem do osiągnięcia sukcesu - twierdzi Marta Szymczak. - Lokal BodyConcept nie musi znajdować się w eksponowanym, a tym samym bardzo drogim miejscu. Ceny zabiegów zaczynające się od kilkunastu złotych, zakres oferty oraz miesięczne abonamenty przyciągną klientów nawet do punktu, który znajduje się na szóstym piętrze biurowca.

Okazją do spotkania z przedstawicielami BodyConcept będzie tegoroczny Salon Franczyzy.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

Trening z maszyną

A ja trenuję na rowerku treningowym. Kupiłam w www.hop-sport.pl akurat teraz mają fajne promocje. Warto zerknąć.

39 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Croatia thanh cong tai vi sao?

Nào là tâm trạng, nào là ý thức, khi là niềm tự hào dân tộc... Vậy, hãy nghe chính một “fan cuồng” Croatia, trước khi nghe những lời bàn...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Ja myślę o otworzeniu gabinetu z zabiegami makijażu permanentnego. Na początek chciałabym zająć się makijażem permanentnym brwi 3 metodami . Chciałam się...

97 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Według mnie podstawą przy otwieraniu salonu kosmetycznego są odpowiednia wiedza i umiejętności, które to można nabyć w trakcie dobrych szkoleń. Następnie należałoby...

97 wypowiedzi
ostatnia 02.07.2018
Firma w formie

Moda na zdrowy tryb życia dalej trwa i bardzo dobrze :) Sam należę do osób, które w wolnym czasie chętnie uprawiają sport - po takich zajęciach czuję się...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2018
Manicure "pod ręką"

Coraz częściej się widzi w centrach handlowych wysepki z zabiegami kosmetycznymi. _________________________ http://www.biokur.pl/

3 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018