6 tys. osób na Franczyza 2010

Jedną z firm, która prezentowała swój koncept na tegorocznym Salonie była Grupa Muszkieterów.
Sobota
16.10.2010
Przez trzy dni na 8. Ogólnopolskim Salonie Franchisingu kilka tysięcy osób szukało pomysłu na własny biznes.
 

Do wyboru mieli 45 różnych konceptów franczyzowych z kraju i z zagranicy. Wśród wystawców znalazły się międzynarodowe tuzy franczyzy, m.in. McDonald’s i Grupa Muszkieterów, obok nich swoje koncepty prezentowali franczyzowi nowicjusze, którzy dopiero rozwijają sieci. Swoje stanowisko na targach Franczyza 2010 miała również Polska Organizacja Franczyzodawców, która czuwa nad etyczną stroną franczyzy w Polsce. Targi odbywały się w dniach 14- 16 października w Pałacu Kultury i Nauki.

- Zainteresowanie Salonem Franchisingu z roku na rok jest coraz większe - mówi Monika Dąbrowska, manager ds. franczyzy McDonald's Polska. - Coraz więcej osób myśli o franczyzie jako sposobie na własny biznes i dla nich Targi są okazją do tego, żeby osobiście porozmawiać z przedstawicielami firm franczyzowych i zweryfikować swoje wyobrażenia o poszczególnych systemach.

Piękna franczyza

Hitem tegorocznego Salonu Franchisingu okazały się firmy zajmujące się kosmetyką i poprawianiem urody. Kolejki chętnych ustawiały się do stoisk No+Vello, czy Yasumi, których przedstawiciele cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się koncepty związane z medycyną estetyczną i kosmetyką.

- Praktycznie cały czas ktoś podchodzi do nas i pyta o warunki przystąpienia do sieci - mówi Martyna Królikowska z No+Vello. - Dla wielu osób jesteśmy prawdziwym odkryciem, bo ktoś przyszedł dowiedzieć się czegoś np. o franczyzie gastronomicznej, ale zaciekawił go nasz koncept więc podszedł. Sporo jest też osób, które dokładnie wiedzą po co przyszli na Targi, bo wcześniej szukali pomysłu na własny biznes z Internecie albo w gazecie, a teraz, zanim podejmą ostateczną decyzję, chcą poznać przyszłego partnera i nawiązać z nim pierwszy kontakt.

Przyczyn popularności konceptów związanych z medycyną estetyczną wystawcy upatrują w zmianie mentalności naszego społeczeństwa.

- Polacy mają coraz więcej pieniędzy, które mogą wydać na poprawianie urody i zabiegi kosmetyczne, dlatego rośnie popyt na tego typu usługi. A skoro jest popyt, to naturalna odpowiedzią rynku są kolejne firmy, które mogą go zaspokoić - mówi Sławomir Zaczkiewicz z firmy Image zajmującej się fotoodmładzaniem.

Piwiarnie Warki na Ogólnopolskim Salonie Franchisingu wystawiały swój koncept po raz pierwszy.

Niech nas zobaczą

Targi Franczyza 2010 były dla wystawców nie tylko okazją do zdobycia nowych partnerów biznesowych, ale przede wszystkim szansą na zaprezentowanie konceptu na rynku. Ogólnopolski Salon Franchisingu to jedyna w Polsce impreza branżowa, która od ośmiu lat bez przerwy gromadzi najważniejsze firmy rozwijające się poprzez franczyzę. Renoma, jaką cieszy się Salon Franchisingu z roku na rok przyciąga kolejnych wystawców. Jednym z nich była firma Eurocash rozwijająca Delikatesy Centrum i sieć sklepów abc.

- Chcemy wejść z naszymi konceptami na nowe rynki, dlatego jesteśmy obecni na Salonie – mówi Marcin Woźniak z firmy Eurocash. - Najczęściej na stoisko przychodzą osoby, które gdzieś na południu Polski widziały nasze sklepy i teraz chciałyby zaszczepić ten koncept w swoim mieście.

Nie zabrakło też firm, które wróciły na Targi po kilku latach nieobecności, bo wiedzą, że ten sposób poszukiwania franczyzobiorców jest skuteczny.

Kolejny rok z rzędu na Targach obecni byli przedstawiciele sieci Telepizza.

- Wracamy, bo Targi dają unikalną możliwość zaprezentowania naszych konceptów szerszej publiczności, ale też bezpośredniego spotkania z wieloma potencjalnymi franczyzobiorcami. Zainteresowanie naszą firmą przeszło nasze oczekiwania. Rozmówcy zachwalali atrakcyjne, niskie opłaty w naszej sieci - mówi Janusz Bartkowiak z Grupy Muszkieterów.

Na targach Franczyza 2010 pojawiły się też firmy, które swoje koncepty prezentują w ten sposób już od kilku lat.

- Staramy się wykorzystać różne sposoby poszukiwania partnerów do współpracy, a Targi Franczyzowe są jednym z nich, równie skutecznym jak ogłoszenia w prasie branżowej czy informacje zamieszczane na dedykowanych portalach internetowych. Po ubiegłorocznych targach udało się nam podpisać blisko dziesięć umów, liczę na to, że te będą równie owocne - mówi Marzena Łyszcz z sieci Ada Plus.

Na pytania dotyczące wiarygodności sieci franczyzowych odpowiadali eksperci z Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

Przez dwa dni odwiedzający Salon mogli wziąć udział w Forum Szkoleniowym.

- Osoby, które do nas przychodzą poważnie myślą o otwarciu własnego biznesu we franczyzie i w związku z tym oczekują od nas konkretnych informacji. Najczęściej pojawiają się pytania o to jak można sprawdzić system franczyzowy, lub co zrobić, żeby bezpiecznie wejść we franczyzę - opowiada Anna Smolińska z POF. - Mają świadomość tego, że franczyza zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia własnego biznesu, ale wiedzą też, że nie jest to lekarstwo na wszelkie bolączki.

Wiedza na Salonie

Odwiedzający Salon Franchisingu szukali na nim pomysłu na biznes, ale też okazji do poszerzenia swojej wiedzy o franczyzie. W czwartek i piątek wszyscy chętni mogli wziąć udział w Forum Szkoleniowym, któremu towarzyszyły prezentacje wybranych systemów franczyzowych. W programie znalazły się m.in. wykłady ekspertów z Polskiej Organizacji Franczyzodawców, firmy doradczej PROFIT system oraz prelekcje gości z zagranicy. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodszych osób odwiedzających Salon.

- Zanim zacznę rozglądać się po stoiskach wystawców, postanowiłam pójść na wykład i dowiedzieć się, czego mogę się spodziewać, kiedy już podejmę decyzję o przystąpieniu do konkretnej sieci - mówi Małgorzata Porębska, uczestniczka wykładu „Etapy przystępowania do sieci franczyzowej”.

Wśród wystawców obecna była Grupa Eurocash rozwijająca sieć sklepów abc i Delikatesy Centrum.

Wystawcy zgodnie twierdzili, że liczba odwiedzających tegoroczne targi była wysoce satysfakcjonująca. Następne targi Franczyzy za rok w październiku.

Poniżej prezentujemy listę tegorocznych wystawców.

 1. Action Coach
 2. Ada Plus
 3. Alior Bank
 4. Attila Mongolian Grill
 5. Axa
 6. Bajart
 7. Benedicite
 8. Body Concept
 9. BPH
 10. BZ WBK
 11. Carrefour
 12. Casada
 13. Chilli Pizza
 14. Clarks
 15. Consus
 16. Delikatesy Centrum
 17. E-Rent
 18. Emmerson
 19. Fornetti
 20. Galtex
 21. Getin Bank
 22. Glazura Królewka
 23. Gold Finance
 1. Grupa Muszkieterów
 2. Image
 3. Intelektualnie.pl
 4. MBE
 5. McDonalds
 6. Mix Electronics
 7. No mas Vello
 8. Okazja
 9. One motors
 10. Openvend
 11. Piwiarnie Warki
 12. Pizzeria Gaga
 13. Polska Organizacja Franczyzodawców
 14. PROFIT system
 15. Słoń Torbalski
 16. Subway
 17. Pajda
 18. Telepizza
 19. United Chicken
 20. USA Sports
 21. Uszki
 22. Yasumi

Organizatorami Salonu Franchisingu są: PROFIT system oraz Zarząd Targów Warszawskich. Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” oraz portal pomysłów na biznes Franchising.pl objęły patronat medialny nad imprezą. Patronem honorowym jest Polska Organizacja Franczyzodawców.

(mak)


POPULARNE NA FORUM

Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great work and if you don't waste your time and focus on the good, rather than the bad, then I think there is no way you won't be able to achieve your goal. Great thought. ...

96 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I think understanding reality is the key to staying in present moment and live it fully. I will have you check out these editing and proofreading service as well as list of...

96 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Jak założyć spółkę z o.o.?

W zarejestrowaniu i ruszeniu mojej spółki nie pomogła mi żadna książka, tylko http://www.spolka.org/rejestracja-spolek/ . Na 100% podchodzą do każdego klienta dając...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Własny biznes z małym kapitałem

Sądzę ,że w twoim przypadku spółka będzie odpowiednia. Jeśli nie wiesz jak rozpocząć, to skontaktuj się z http://spolka.org/rejestracja-spolek/. Pomogą tobie...

232 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Biznes po stronie dobra

there is no bad side if your employee but according to me business is full time occupation, you can not postpone your attention to a problem like customer complaint and so on,...

21 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the...

96 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I am here to put as much weigh as I can to make your points asserted. Well this can be said about some of the available dissertation writing help and assignment help

96 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great work and indeed this is why you are able to turn a seemingly gigantic issue to an easy to summarise work thanks largely to your efforts. essay writing service

96 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018