06.12.2011

Komfort atakuje rabatem

Chce w ten sposób przyciągnąć klientów do nowego sklepu w Skierniewicach.

Panele, podłogi drewniane, dywany, wykładziny dywanowe oraz drzwi – między innymi takie artykuły wykończeniowe znajdziemy w nowym sklepie sieci Komfort w Skierniewicach. Placówka w otworzy swe podwoje 10 grudnia.
Jej właściciele chcą rozpocząć działalność z przytupem, oferując w dniu otwarcia 20-proc. rabat na cały asortyment. To jednak nie jedyna promocja, na jaką mogą liczyć klienci Komfortu. Przy zakupie dywanu za min. 290 zł otrzymają w prezencie kolejny dywan w wybranym kolorze. Na dodatek na pierwszych 100 klientów sieć przygotowała niespodzianki.

Dywany na ekspozytorze w sklepie Komfort.

Od wybuchu kryzysu w 2008 roku sklepy z artykułami dla domu i ogrodu tną ceny. Przed dwoma laty metr kwadratowy paneli podłogowych kosztował 29 zł, a dziś płaci się za niego średnio 24,5 zł.

Natłok promocji w dniu otwarcia nie dziwi. Biorąc pod uwagę koniunkturę na rynku materiałów wykończeniowych można jednak dojść do wniosku, że bez rabatów i cenowych zachęt klientów ciężko jest zdobyć. Od wybuchu kryzysu w 2008 roku sklepy z artykułami dla domu i ogrodu tną ceny. Przed dwoma laty metr kwadratowy paneli podłogowych kosztował 29 zł, a dziś płaci się za niego średnio 24,5 zł. Cena metra kwadratowego płyty spadła z 21 na 17 zł.

Sieć Komfort obejmuje obecnie 150 sklepów w Polsce, siedem w Czechach oraz dwa na Słowacji. Inwestycja we własny punkt tej marki wynosi ok. 120 tys. zł. Opłata początkowa wynosi 15 tys. zł, ale franczyzodawca w trakcie współpracy nie pobiera opłat licencyjnych. Franczyzobiorca nie musi natomiast finansować zatowarowania sklepu, bo średni okres rotacji towaru zrównany jest z terminem płatności za dostawy.

(gum)