02.02.2012

Transmisja w HD

Relacje z dużych imprez sportowych wpłyną na wzrost sprzedaży w branży RTV/AGD - twierdzi Krzysztof Janiec, kierownik działu rozwoju sieci Mix electronics.

Co przyniesie 2012 rok branży RTV/AGD?
Rok 2012 będzie przebiegał pod znakiem zakupów sprzętu RTV. Wszystko za sprawą dwóch dużych wydarzeń sportowych – piłkarskich mistrzostw Europy oraz igrzysk olimpijskich w Londynie. Dodatkowym elementem, który wpływa na sprzedaż jest cyfryzacja kraju. Wymusza to na konsumentach zakup nowych urządzeń elektronicznych na czym korzystają sieci RTV/AGD. Niezmiennym zainteresowaniem będą się również cieszyły artykuły gospodarstwa domowego. Klienci wolą wymienić stary sprzęt na nowy, niż wydawać pieniądze na naprawy. Oczekujemy również wzrostu sprzedaży szerokiej gamy usług związanych z ochroną sprzętu. Klienci coraz częściej korzystają z możliwości przedłużenia gwarancji produktów lub ubezpieczenia sprzętu przed uszkodzeniem. Tego typu ubezpieczenia skierowane są głównie do firm, bowiem sprzęt kupowany przez przedsiębiorstwa traktowany jest jak towar przemysłowy i nie może być objęty standardową gwarancją. Rozwiązaniem są pakiety ubezpieczeniowe na konkretne produkty.

Krzysztof Janiec, kierownik działu rozwoju sieci Mix electronics.

Krzysztof Janiec, kierownik działu rozwoju sieci Mix electronics

Jakie plany rozwoju ma Mix electronics?
W ubiegłym roku Mix electronics uruchomił 26 licencyjnych salonów. W tym roku chcemy otworzyć ponad 30 punktów. W I kwartale 2012 roku przybędzie osiem nowych sklepów. Mix electronics szykuje również grunt pod otwarcia salonów w późniejszych kwartałach tego roku. Obecnie negocjujemy warunki najmu lokali pod przyszłe placówki i poszukujemy partnerów zainteresowanych współpracą. Aktualnie jesteśmy na etapie rozmów rekrutacyjnych i szkoleń przyszłych ajentów.

Jakie są warunki przystąpienia do sieci Mix electronics?
Mix electronics nie pobiera opłat wstępnych i marketingowych za przystąpienie do sieci. Ajent zobowiązany jest jednak do pokrycia kosztów adaptacji placówki, które wynoszą od 5 tys. zł do 15 tys. zł. Mogą być one rozłożone na 12 rat potrącanych z miesięcznych przychodów partnera. Właścicielem sprzętu oraz wyposażenia salonu jest Mix electronics.

rozmawiała (mk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0