Krzysztof Janiec, kierownik działu rozwoju sieci Mix electronics
Czwartek
02.02.2012
Relacje z dużych imprez sportowych wpłyną na wzrost sprzedaży w branży RTV/AGD - twierdzi Krzysztof Janiec, kierownik działu rozwoju sieci Mix electronics.
 

Co przyniesie 2012 rok branży RTV/AGD?
Rok 2012 będzie przebiegał pod znakiem zakupów sprzętu RTV. Wszystko za sprawą dwóch dużych wydarzeń sportowych – piłkarskich mistrzostw Europy oraz igrzysk olimpijskich w Londynie. Dodatkowym elementem, który wpływa na sprzedaż jest cyfryzacja kraju. Wymusza to na konsumentach zakup nowych urządzeń elektronicznych na czym korzystają sieci RTV/AGD. Niezmiennym zainteresowaniem będą się również cieszyły artykuły gospodarstwa domowego. Klienci wolą wymienić stary sprzęt na nowy, niż wydawać pieniądze na naprawy. Oczekujemy również wzrostu sprzedaży szerokiej gamy usług związanych z ochroną sprzętu. Klienci coraz częściej korzystają z możliwości przedłużenia gwarancji produktów lub ubezpieczenia sprzętu przed uszkodzeniem. Tego typu ubezpieczenia skierowane są głównie do firm, bowiem sprzęt kupowany przez przedsiębiorstwa traktowany jest jak towar przemysłowy i nie może być objęty standardową gwarancją. Rozwiązaniem są pakiety ubezpieczeniowe na konkretne produkty.

Jakie plany rozwoju ma Mix electronics?
W ubiegłym roku Mix electronics uruchomił 26 licencyjnych salonów. W tym roku chcemy otworzyć ponad 30 punktów. W I kwartale 2012 roku przybędzie osiem nowych sklepów. Mix electronics szykuje również grunt pod otwarcia salonów w późniejszych kwartałach tego roku. Obecnie negocjujemy warunki najmu lokali pod przyszłe placówki i poszukujemy partnerów zainteresowanych współpracą. Aktualnie jesteśmy na etapie rozmów rekrutacyjnych i szkoleń przyszłych ajentów.

Jakie są warunki przystąpienia do sieci Mix electronics?
Mix electronics nie pobiera opłat wstępnych i marketingowych za przystąpienie do sieci. Ajent zobowiązany jest jednak do pokrycia kosztów adaptacji placówki, które wynoszą od 5 tys. zł do 15 tys. zł. Mogą być one rozłożone na 12 rat potrącanych z miesięcznych przychodów partnera. Właścicielem sprzętu oraz wyposażenia salonu jest Mix electronics.

rozmawiała (mk)