30.08.2012

Eksperci doradzą

Od udziału w Targach Franczyzy przedsiębiorcy mogą rozpocząć poszukiwania właściwej licencji na biznes, mówi Monika Dąbrowska, prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

Jak organizacja zaznaczy swoją obecność w trakcie 10. edycji Targów Franczyzy?
Stoisko na Targach, gdzie będziemy doradzać przedsiębiorcom, jakich błędów unikać przy wyborze sieci franczyzowej to niejedyna aktywność POF-u. Jak co roku równolegle do imprezy odbywa się forum edukacyjne, na którym eksperci POF podpowiedzą jak założyć i poprowadzić z sukcesem firmę we franczyzie.
Stoiska członków Polskiej Organizacji Franczyzodawców będą opatrzone logo organizacji, aby franczyzobiorcy wiedzieli, które sieci spełniają międzynarodowe wymogi Kodeksu Etyki Udzielania Franczyzy. Członkostwo nakłada na firmy wiele obowiązków związanych z udostępnianiem pełnego know-how, rozwiązywaniem kwestii spornych i wsparciem dla franczyzobiorców. Franczyza jest sposobem rozwoju firmy, do którego niezbędna jest wiarygodność franczyzodawcy. Bez niej bardzo trudno jest znaleźć odpowiednich partnerów biznesowych. Dlatego coraz więcej organizatorów systemów widzi korzyści płynące z przystąpienia do POF.

Monika Dąbrowska, prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców

Monika Dąbrowska, prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców, która jest patronem honorowym X Targów Franczyzy

Jak weryfikować obietnice, które franczyzodawcy składają w trakcie kampanii pozyskiwania partnerów?
Najlepiej zrobić to jeszcze przed podpisaniem umowy, żeby nie zawieść się już na początku współpracy. Wystarczy skontaktować się z franczyzobiorcami, którzy działają w sieci od dłuższego czasu i zapytać o ich doświadczenia. Nie bójmy się też zadawać trudnych pytań właścicielowi konceptu franczyzowego: jaką ma długofalową strategię, czy jego pomoc nie ogranicza się wyłącznie do uruchomienia biznesu. Poprośmy go również o przedstawienie wyników finansowych przykładowych placówek partnerskich.

Rozmawiał (dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0