Minimalna kwota inwestycji we własny biznes spod znaku Laser Delux wynosi 100 tys. zł. Właściciel prognozuje, że realny czas zwrotu inwestycji waha się między sześcioma a dwunastoma miesiącami.
Niedziela
21.10.2012
Laser Delux wchodzi na trudny rynek kosmetyczny. Kluczem do sukcesu ma być nowatorska metoda depilacji.
 

W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z boomem na polskim rynku usług kosmetycznych, zwłaszcza trwałej depilacji. Jednak już od kilku miesięcy w branży pojawiają się głosy, że rynek się nasycił, a rozwój sieci spowolnił. To jednak nie zraża właścicieli Laser Delux, którzy szukają kolejnych franczyzobiorców swojego konceptu biznesowego.

-Faktycznie, na naszym rynku pojawiło się wiele gabinetów oferujących usługi depilacji. Jednak pod nazwą trwałej depilacji kryje się najczęściej depilacja pulsującym światłem, czyli popularnym IPL, która nie gwarantuje trwałych efektów depilacji – tłumaczy Aleksander Zatke, właściciel Laser Delux.

Czym zatem różnią się obie metody? Laser Lightsheer, stosowany w punktach Laser Delux, to depilacja przy użyciu lasera diodowego. Długość emitowanej przez niego fali jest tak dobrana, by niszczyć miejsce wzrostu włosa, przez co nie będzie się on miał z czego odbudowywać.

- Metoda IPL pozwala jedynie na czasową redukcje owłosienia, gdyż operuje tylko pulsującym światłem, które nie niszczy, a uszkadza cebulki włosów. Jeśli cebulka nie jest zniszczona ma możliwość regeneracji i odbudowy, w związku z czym niechciane włoski powracają – wyjaśnia Aleksander Zatke.

Na chwilę obecną sieć Laser Delux ma jedną placówkę własną oraz sześć gabinetów partnerskich. W najbliższych roku planujemy otwarcie 10 gabinetów franczyzowych w największych polskich miastach.

- Dodatkowym naszym atutem jest fakt, że w trudnych czasach kryzysu i dużej liczby gabinetów oferujących depilacje systemem IPL marka ma się świetnie, a każdy z naszych gabinetów funkcjonuje bez przerwy prawie piąty rok. W tym czasie, w przeciwieństwie do innych sieci, my nie zamknęliśmy żadnej swojej placówki. Wręcz przeciwnie - inwestujemy w nowe technologie: laser frakcyjny, mezoterapia igłowa, modelowanie sylwetki ultradźwiękami - mówi właściciel sieci.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Manicure "pod ręką"

Coraz częściej się widzi w centrach handlowych wysepki z zabiegami kosmetycznymi. _________________________ http://www.biokur.pl/

3 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Wyspy manicurowe

A z jakich akcesoriów do manicure'u korzystacie? Ja bardzoe często robię zamówienie na NailsCompany.eu. Ostatnio kupiłam tam efekt holo na paznokcie

16 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
wyposażenie dla fryzjera

Ja się zastanawiam nad współpracą z firmą Ayala ma bardzo dobrej jakości sprzęty i akcesoria fryzjerskie http://ayala.com.pl/

13 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Gabinet kosmetyczny

marlenKa, to w takim razie na pewno przyda Ci się kurs przedłużania rzęs. Ja sobie wykupiłam szkolenie w firmie Beauty Lashes i dzięki temu mam więcej klientek w...

95 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Crossfit zdecydowanie w ostatnich latach zyskał na dużej popularności, myśle, że jest to dobry pomysł na biznes. __________________ http://ktosiek.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Według mnie to bardzo dobry pomysł. W tym momencie bycie "fit" jest modne. Fajne lokalizacje lokalów użytkowych mają oni http://pcg.pl/lokale-uzytkowe-biura/ należy...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Klub fitness: Wysportowany zysk

Kurs na instruktora fitness jest bardzo ważny w tej branży. Fajną ofertę ma szkoła Green Way https://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_fitness

31 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Moja żona prowadzi salon i jest bardzo zadowolona, w życiu by nie zamieniła tego na biuro. Jakbyście szukali gdzie szkolić załogę salonu to zdecydowanie dobre miejsce...

18 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018