Minimalna kwota inwestycji we własny biznes spod znaku Laser Delux wynosi 100 tys. zł. Właściciel prognozuje, że realny czas zwrotu inwestycji waha się między sześcioma a dwunastoma miesiącami.
Niedziela
21.10.2012
Laser Delux wchodzi na trudny rynek kosmetyczny. Kluczem do sukcesu ma być nowatorska metoda depilacji.
 

W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z boomem na polskim rynku usług kosmetycznych, zwłaszcza trwałej depilacji. Jednak już od kilku miesięcy w branży pojawiają się głosy, że rynek się nasycił, a rozwój sieci spowolnił. To jednak nie zraża właścicieli Laser Delux, którzy szukają kolejnych franczyzobiorców swojego konceptu biznesowego.

-Faktycznie, na naszym rynku pojawiło się wiele gabinetów oferujących usługi depilacji. Jednak pod nazwą trwałej depilacji kryje się najczęściej depilacja pulsującym światłem, czyli popularnym IPL, która nie gwarantuje trwałych efektów depilacji – tłumaczy Aleksander Zatke, właściciel Laser Delux.

Czym zatem różnią się obie metody? Laser Lightsheer, stosowany w punktach Laser Delux, to depilacja przy użyciu lasera diodowego. Długość emitowanej przez niego fali jest tak dobrana, by niszczyć miejsce wzrostu włosa, przez co nie będzie się on miał z czego odbudowywać.

- Metoda IPL pozwala jedynie na czasową redukcje owłosienia, gdyż operuje tylko pulsującym światłem, które nie niszczy, a uszkadza cebulki włosów. Jeśli cebulka nie jest zniszczona ma możliwość regeneracji i odbudowy, w związku z czym niechciane włoski powracają – wyjaśnia Aleksander Zatke.

Na chwilę obecną sieć Laser Delux ma jedną placówkę własną oraz sześć gabinetów partnerskich. W najbliższych roku planujemy otwarcie 10 gabinetów franczyzowych w największych polskich miastach.

- Dodatkowym naszym atutem jest fakt, że w trudnych czasach kryzysu i dużej liczby gabinetów oferujących depilacje systemem IPL marka ma się świetnie, a każdy z naszych gabinetów funkcjonuje bez przerwy prawie piąty rok. W tym czasie, w przeciwieństwie do innych sieci, my nie zamknęliśmy żadnej swojej placówki. Wręcz przeciwnie - inwestujemy w nowe technologie: laser frakcyjny, mezoterapia igłowa, modelowanie sylwetki ultradźwiękami - mówi właściciel sieci.

(gum)