Zakładamy, że inwestycja – zależnie od rodzaju wybranej możliwości, powinna zwrócić się pomiędzy 3 a 6 miesiącem prowadzenia działalności. Franczyzobiorca ponosi comiesięczną opłatę franczyzową w wysokości 300 zł netto.
Martyna Królikowska-Butzke, expansion manager sieci Whitening Point
Poniedziałek
22.10.2012
O modelach współpracy z siecią Whitening Point i popularności wybielania zębów w Polsce opowiada Martyna Królikowska-Butzke, expansion manager sieci.
 

Wybielanie zębów Whitening Point to zabieg kosmetyczny. Czym różni się od analogicznych zabiegów wykonywanych do tej pory w gabinetach stomatologicznych?
Różnica polega jedynie na stężeniu substancji stosowanej – do kosmetycznego wybielania zębów stosuje się słabsze stężenia substancji aktywnych, tak aby nie uszkodzić szkliwa i dziąseł klienta. Efekt po kosmetycznym wybielaniu to zęby jaśniejsze nawet do 6 tonów.

Kosmetyczne wybielanie zębów od wielu lat cieszy się dużą popularnością w USA i Europie Zachodniej. Jaka jest świadomość i popularność tego rodzaju usług wśród Polaków?
Do niedawna na rynku polskim wybielanie zębów dostępne było tylko w gabinetach stomatologicznych, a usługa ta była droga. Wprowadzając model kosmetycznego wybielania zębów na rynek polski chcieliśmy udostępnić tą usługę tzw. przeciętnemu Kowalskiemu, osobom które korzystają z gabinetów stomatologicznych tylko w nagłych sytuacjach. W punktach Whitening klient może wybielić sobie zęby już od 149 zł bezpieczną metodą, bez ryzyka powikłań czy uszkodzenia szkliwa.

Współpracując z Whitening Point można zbudować własny biznes od zera, ale i wykorzystać ofertę marki do poszerzenia zakresu usług istniejącego już punktu.
Istnieje kilka możliwości. W ramach współpracy z Whitening Point można otworzyć jako samodzielnie funkcjonującą placówkę, w której wybielanie zębów będzie wyłączną usługą. Koszty zależą od liczby stanowisk, na jedno potrzeba 9,9 tys. zł. Jeśli partner zdecyduje otworzyć się swój punkt w formie wyspy w centrum handlowym, to powinien liczyć się z inwestycją rzędu 43,9 tys. zł. Taka forma biznesu, mimo początkowej wysokiej inwestycji, nie wymaga dużych nakładów reklamowych, tu potencjalny klient jest na miejscu. Kolejna forma współpracy to wprowadzenie Whitening Point jako dodatkowej usługi, np. w gabinecie kosmetycznym, stomatologicznym lub innej placówce medyczno-kosmetycznej. W tym przypadku wcześniej już zdobyte zaufanie klienta przekłada się na liczbę wykonanych zabiegów. Tym samym start jest łatwiejszy.

Zachęcają państwo do inwestowania w punkty Whitening Point mówiąc, że rokują one szybki zwrot zaangażowanego kapitału. O jakie kwoty chodzi i kiedy można liczyć na ich zwrot?
Koszt jednego stanowiska to 9,9 tys. zł netto. Zakładamy, że inwestycja – zależnie od rodzaju wybranej możliwości, powinna zwrócić się pomiędzy 3 a 6 miesiącem prowadzenia działalności. Franczyzobiorca ponosi comiesięczną opłatę franczyzową w wysokości 300 zł netto.

Rozmawiał (gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Wyspy manicurowe

A z jakich akcesoriów do manicure'u korzystacie? Ja bardzoe często robię zamówienie na NailsCompany.eu. Ostatnio kupiłam tam efekt holo na paznokcie

16 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
wyposażenie dla fryzjera

Ja się zastanawiam nad współpracą z firmą Ayala ma bardzo dobrej jakości sprzęty i akcesoria fryzjerskie http://ayala.com.pl/

13 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Gabinet kosmetyczny

marlenKa, to w takim razie na pewno przyda Ci się kurs przedłużania rzęs. Ja sobie wykupiłam szkolenie w firmie Beauty Lashes i dzięki temu mam więcej klientek w...

95 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Crossfit zdecydowanie w ostatnich latach zyskał na dużej popularności, myśle, że jest to dobry pomysł na biznes. __________________ http://ktosiek.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Według mnie to bardzo dobry pomysł. W tym momencie bycie "fit" jest modne. Fajne lokalizacje lokalów użytkowych mają oni http://pcg.pl/lokale-uzytkowe-biura/ należy...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Klub fitness: Wysportowany zysk

Kurs na instruktora fitness jest bardzo ważny w tej branży. Fajną ofertę ma szkoła Green Way https://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_fitness

31 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Moja żona prowadzi salon i jest bardzo zadowolona, w życiu by nie zamieniła tego na biuro. Jakbyście szukali gdzie szkolić załogę salonu to zdecydowanie dobre miejsce...

18 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Gabinet kosmetyczny

Dokładnie ilość tego typu punktów jest spora, dlatego nie tylko rywalizuje się o klienta jakością usług, ale też dostępnością - wiadomo, ze jak ktoś ma czekać na...

95 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018