Zakładamy, że inwestycja – zależnie od rodzaju wybranej możliwości, powinna zwrócić się pomiędzy 3 a 6 miesiącem prowadzenia działalności. Franczyzobiorca ponosi comiesięczną opłatę franczyzową w wysokości 300 zł netto.
Martyna Królikowska-Butzke, expansion manager sieci Whitening Point
Poniedziałek
22.10.2012
O modelach współpracy z siecią Whitening Point i popularności wybielania zębów w Polsce opowiada Martyna Królikowska-Butzke, expansion manager sieci.
 

Wybielanie zębów Whitening Point to zabieg kosmetyczny. Czym różni się od analogicznych zabiegów wykonywanych do tej pory w gabinetach stomatologicznych?
Różnica polega jedynie na stężeniu substancji stosowanej – do kosmetycznego wybielania zębów stosuje się słabsze stężenia substancji aktywnych, tak aby nie uszkodzić szkliwa i dziąseł klienta. Efekt po kosmetycznym wybielaniu to zęby jaśniejsze nawet do 6 tonów.

Kosmetyczne wybielanie zębów od wielu lat cieszy się dużą popularnością w USA i Europie Zachodniej. Jaka jest świadomość i popularność tego rodzaju usług wśród Polaków?
Do niedawna na rynku polskim wybielanie zębów dostępne było tylko w gabinetach stomatologicznych, a usługa ta była droga. Wprowadzając model kosmetycznego wybielania zębów na rynek polski chcieliśmy udostępnić tą usługę tzw. przeciętnemu Kowalskiemu, osobom które korzystają z gabinetów stomatologicznych tylko w nagłych sytuacjach. W punktach Whitening klient może wybielić sobie zęby już od 149 zł bezpieczną metodą, bez ryzyka powikłań czy uszkodzenia szkliwa.

Współpracując z Whitening Point można zbudować własny biznes od zera, ale i wykorzystać ofertę marki do poszerzenia zakresu usług istniejącego już punktu.
Istnieje kilka możliwości. W ramach współpracy z Whitening Point można otworzyć jako samodzielnie funkcjonującą placówkę, w której wybielanie zębów będzie wyłączną usługą. Koszty zależą od liczby stanowisk, na jedno potrzeba 9,9 tys. zł. Jeśli partner zdecyduje otworzyć się swój punkt w formie wyspy w centrum handlowym, to powinien liczyć się z inwestycją rzędu 43,9 tys. zł. Taka forma biznesu, mimo początkowej wysokiej inwestycji, nie wymaga dużych nakładów reklamowych, tu potencjalny klient jest na miejscu. Kolejna forma współpracy to wprowadzenie Whitening Point jako dodatkowej usługi, np. w gabinecie kosmetycznym, stomatologicznym lub innej placówce medyczno-kosmetycznej. W tym przypadku wcześniej już zdobyte zaufanie klienta przekłada się na liczbę wykonanych zabiegów. Tym samym start jest łatwiejszy.

Zachęcają państwo do inwestowania w punkty Whitening Point mówiąc, że rokują one szybki zwrot zaangażowanego kapitału. O jakie kwoty chodzi i kiedy można liczyć na ich zwrot?
Koszt jednego stanowiska to 9,9 tys. zł netto. Zakładamy, że inwestycja – zależnie od rodzaju wybranej możliwości, powinna zwrócić się pomiędzy 3 a 6 miesiącem prowadzenia działalności. Franczyzobiorca ponosi comiesięczną opłatę franczyzową w wysokości 300 zł netto.

Rozmawiał (gum)