08.01.2013

Nomasvello urośnie za pożyczone

Spółka sprzedała obligacje. Za pozyskany kapitał wejdzie na rynek niemiecki i uruchomi salony własne w Polsce.

Pod koniec grudnia na warszawskim rynku Catalyst zadebiutowały obligacje kosmetycznej spółki Nomasvello. Inwestorzy kupujący te instrumenty finansowe zasilą Nomasvello kapitałem, który ma zostać wykorzystany do rozbudowy sieci w Polsce i za granicą.

Martyna Królikowska i Kamil Ponisz podczas debiutu na rynku Catalyst

Martyna Królikowska i Kamil Ponisz z sieci Nomasvello podczas debiutu obligacji spółki na rynku Catalyst.

Nad Wisłą koncept ma powiększyć się o sześć salonów własnych. Ekspansja zagraniczna dotyczy poszukiwań franczyzobiorców na rynku niemieckim. Ma się nią zająć spółka celowa NMV Deutchland Gmbh. Poza granicami Polski intensywnie działa już spółka NMV Ukraina, otwierająca salony fotodepilacji i fotoodmładzania na Wschodzie.

- Jak dotąd udało nam się uruchomić pięć punktów franczyzowych na Ukrainie, z czego cztery otwarte zostały w Kijowie, a jeden w Odessie. Działają one przy dużych kompleksach siłowni. Coraz bardziej zaawansowane są też plany wejścia na rynek niemiecki - mówi Martyna Królikowska, dyrektor ds. rozwoju sieci Nomasvello.

Rozwój za granicą ma zrekompensować Nomasvello gorsze wyniki na polskim rynku. W ubiegłym roku liczba placówek sieci spadła z 90 do nieco ponad 60. Obligacje Nomasvello mają wartość nominalną w wysokości 1 tys. zł, spółka wyemitowała ich łącznie 1 609. Inwestorzy, którzy zdecydują się zakupić te papiery dłużne, będą co pół roku otrzymywać wypłaty kuponu odsetkowego w wysokości sześciomiesięcznej stawki WIBOR powiększonej o marżę w wysokości 6 pkt proc. Nomasvello wykupi obligacje w styczniu 2014 roku, po 25 miesiącach od daty emisji.

(gum)