Otwarcie własnego salonu Play Jamatel wymaga inwestycji rzędu 80-100 tys. zł.
Piątek
15.02.2013
Konkurencja depcze Telekomunikacji Polskiej po piętach. Mają w tym udział również dealerzy sieci Play.
 

Rynek usług telekomunikacyjnych to ogromnie konkurencyjne środowisko. Odkąd do Polski zawitała sieć Play, pomiędzy operatorami GSM rozgorzała wojna cenowa, która swoje żniwa do dziś. W tym tygodniu jej ofiarą padła Telekomunikacja Polska. W czwartym kwartale ubiegłego roku operator sieci Orange zarobił na czysto 51 mln zł, choć jeszcze wcześniej notował zyski na poziomie 358 mln zł.

Prezes TP SA winą za niższe zyski pośrednio obarczył właśnie konkurencję cenową panują na rynku dostawców usług telefonicznych. Orange wciąż bije się o pozycję lidera z T-Mobile, ale na rynku najbardziej miesza Play, który od momentu pojawienia się w Polsce w 2007 roku zdobył już blisko 15 proc. udziałów (najwięcej ma T-Mobile – 28,85 proc.). Swój sukces debiutant sprzed sześciu lat zawdzięcza zarówno agresywnej polityce cenowej, jak i organizacji sieci sprzedaży, w części opartej na placówkach dealerskich zarządzanych przez zewnętrznych przedsiębiorców.

- Nasi partnerzy zyskują dzięki konkurencyjnym stawkom prowizyjnym, a także prowadzonym przez nas programom motywacyjnym dla pracowników franczyzobiorców. Możemy również konkurować zwłaszcza z dużymi dealerami w kwestii jakości obsługi franczyzobiorców – mówi Mariusz Skrzypczyk, właściciel sieci dealerskiej Play Jamatel.

Kierowana przez niego sieć liczy 18 placówek. Zgodnie z planem, w obecnym roku ma powiększyć się o kolejne trzy punkty. Własny punkt dealerski w ramach sieci Play Jamatel można uruchomić w formie salonu bądź mniejszej placówki typu Mini POS (Punkt Obsługi Sprzedaży).

- Salon Play musi funkcjonować na powierzchni minimum 25 m2, natomiast w przypadku Mini POS-u lub niezależnego punktu sprzedaży wymagana jest powierzchnia od 5 do 20 m2 mówi Mariusz Skrzypczyk. - Koszt inwestycji w przypadku salonu mieści się w granicach 80-100 tys. zł. Jest to kapitał praktycznie dwukrotnie wyższy niż w przypadku Mini POS, gdyż większe są wymogi dotyczące zatowarowania.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Telekomunikacja Polska szuka partnera

To może być ciekawa opcja. ___________________________ http://pracelicencjackiepsychologia.edu.pl/

2 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Play rośnie w oczach

Do tego sami mają naprawdę dobre oferty. Księgowa Kraków

4 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018
Play rośnie w oczach

Play całkiem dobrze sobie radzi z konkurencją :) [url=http://rozliczamfirme.pl/doradca-podatkowy-krakow/][color=#333333]księgowa Kraków[/color][/url]

4 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018
Oferta Współpracy. Franczyza Monument9 Akcesoria i telefony GSM

This post helps me to understand the topic more clearly and I think it will also help every readers happy wheels

3 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Oferta Współpracy. Franczyza Monument9 Akcesoria i telefony GSM

This post helps me to understand the topic more clearly and I think it will also help every readers happy wheels

3 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

That's a good style, friend! Try yourself as a creative writer.You can definitely earn something! color switch

10 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2018
Play ma plan

Superb website and I wanted to post a note to let you understand, "Great job"! I am glad I found this site. Your blog site has introduced me the majority of the strategies...

4 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

Proponuje skontaktować się z takimi firmami jak krismilton lub play4mix lub innymi. Rzecznik prasowy Play`a raczej nic nie pomoże w tej kwestii. Read manga online for free...

10 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2018