Franczyzobiorcy Skinial wykonują średnio 3-4 zabiegi tygodniowo, choć niektórzy z nich mają ponad 20 klientów w ciągu tygodnia.
Piątek
03.05.2013
Usuwanie tatuażu to dobry pomysł na zysk – przekonują przedstawiciele niemieckiej sieci salonów Skinial.
 

Studia Skinial usuwają tatuaże przy pomocy specjalnego płynu fizjologicznego, który działa jak zmywacz koloru. Specjaliści Skinial usuwają najpierw wierzchnią warstwę naskórka przy pomocy pistoletu mikropigmentacyjnego, a niewielkie krople płynu wpływają na wytatuowany fragment skóry podrażniając kapsułkowany pigment. Dzięki temu przenosi się on na powierzchnię skóry. Wystarczy 3-5 zabiegów, by całkowicie pozbyć się nawet kolorowego tatuażu. Jak zapewniają przedstawiciele sieci, metoda Skinial jest mniej bolesna, niż zabieg laserowy.

Skinial posiada dwie placówki własne – po jednej w Niemczech i w Austrii. Franczyzowe studia Skinial działają w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, we Włoszech, na Słowacji oraz w Australii. Otwarcie studia nie jest dużym kosztem i może być traktowane jako dodatkowe źródło dochodu – franczyzobiorca może prowadzić działalność w mieszkaniu pod warunkiem, że dostosuje pomieszczenie liczące maks. 15 m2 do wymogów sanitarnych. Studio usuwania tatuażu może również stać się uzupełnieniem oferty w działającym już salonie kosmetycznym.

Firma nie pobiera opłat bieżących, ani marketingowych i jak twierdzą jej przedstawiciele wydatki licencyjne zwracają się stosunkowo szybko: zakładając, że każdy klient wymaga średnio 3-5 zabiegów w cenie 600-800 zł/zabieg odbywający się co 2 tygodnie (całkowita regeneracja skóry następuje po ok. 8 tygodniach od ostatniego zabiegu). Marża kształtuje się na poziomie 75-80 proc. Centrala zapewnia wsparcie marketingowe i promocyjne, pomaga również w uruchomieniu własnej strony internetowej, przez którą trafia do studia średnio połowa klientów.

Firma znalazła master franczyzobiorcę na Polskę, firmę E. Thomsen Sp. z o.o. ze Szczecina. Zadaniem master franczyzobiorcy będzie pozyskiwanie indywidualnych franczyzobiorców i obsługa logistyczna działających salonów Skinial w Polsce. Firma planuje otwierać studia Skinial w całej Polsce.

(awh)