31.10.2013

Mix Electronics upada

Partnerzy prowadzący sklepy ze sprzętem RTV/AGD na razie będą działać pod logo firmy.

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim ogłosił upadłość spółki Mix Electronics z możliwością zawarcia układu. W skład sieci wchodzi około 140 sklepów, chociaż jeszcze niedawno było ich o 45 więcej. W 2012 roku centrala zapowiadała, że sieć urośnie do 200 sklepów. Już wiemy, że tak się nie stanie.

Wnętrze sklepu Mix electronics

Mix electronics działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Większość sklepów prowadzili ajenci.

- Na razie marka nie znika z rynku. Partnerzy będą mogli realizować dostawcy z centrali, ale pewnie w mniejszym zakresie niż wcześniej. Najbliższe tygodnie pokażą, czy sklepy będą nadal funkcjonowały pod logo Mix electronics - powiedział portalowi Franchising.pl Andrzej Przychodzeń, odpowiedzialny za rozwój sieci sklepów Mix electronics.

Ajentami Mix electronics zostawały osoby, które nie miały doświadczenia w branży oraz byli pracownicy firmy. Mix electronics nie pobierało opłat wstępnych i marketingowych za przystąpienie do sieci. Ajent zobowiązany był jednak do pokrycia kosztów adaptacji placówki w wysokości 5-15 tys. zł.

Upadłość spółki to efekt złej koniunktury oraz zaciętej konkurencji w branży. Jeszcze w 2009 roku Mix Electronics przejmował za symboliczną kwotę 1 euro sieć Electro World, która nie była w stanie wytrzymać rywalizacji z Media Markt i Saturnem. Teraz sam ugiął się pod naporem konkurencji.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0