23.03.2014

Dochodowy taniec na rurze

Popularność pole dance sprawia, że szkoły tańca na rurze rosną jak grzyby po deszczu.

Co łączy Madonnę, Fergie i Cindy Crawford? - Wszystkie pod niebiosa wychwalają zalety pole dance, czyli tańca na rurze. W ślad za celebrytkami poszły miliony kobiet z całego świata, które na własnej skórze, a raczej mięśniach, chciały sprawdzić czy taniec na rurze to rzeczywiście taki dobry sposób na kształtowanie sylwetki. Jedną ze szkół pole dance, która powstała na fali popularności tych nowoczesnych form fitnessu jest łódzkie Lejdis Studio.

Uczennice w Lejdis Studio Pole Dance. Fot. Lejdis Studio Pole Dance

W Lejdis Studio Pole Dance panie mogą trenować m.in. aerial dance czyli akrobacje na kole cyrkowym.

Zaczynaliśmy w 2012 od niewielkiego lokalu z kameralną salą do ćwiczeń, bo nie wiedzieliśmy, jak społeczeństwo przyjmie Pole Dance, czyli potocznie mówiąc taniec na rurze, jako nową metodę fitness. Nasze obawy okazały się jednak bezpodstawne, ponieważ szybko okazało się, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na takie nowoczesne formy aktywności fizycznej. Wiele osób chce uczyć się pole dance, czyli wspomnianego już tańca na rurze, burleski – kobiecego tańca pełnego zmysłowości i elegancji, ale też nowych form z pogranicza tańca i fitnessu takich jak Aerial dance (zajęcia na kole cyrkowym) czy TRX (zajęcia na taśmach podwieszonych do sufitu) – wyjaśnia Jarosław Tomczewski, menadżer Lejdis Studio.

Popularność pole dance sprawiła, że po roku Lejdis Studio uruchomiło w Łodzi drugą, dużo większą szkołę tańca. W tym samym czasie w sieci pojawiła się pierwsza placówka franczyzowa, która działa w Zduńskiej Woli. Kolejne franczyzowe Lejdis Studio zostały otwarte w lutym 2014 roku w Olsztynie i Stalowej Woli, a na przełomie marca i kwietnia do sieci dołączą placówki w Pabianicach i w Warszawie. Łodzianie chcą się okopać w stolicy i zapowiadają, że powstanie tu kilka placówek Lejdis Studio.

Koszt zakupu licencji Lejdis Studio Pole Dance to 10 tys. zł. Na dostosowanie lokalu do wymagań sieci trzeba przeznaczyć 15 tys. zł, a całość inwestycji powinna zamknąć się w kwocie 50 tys. zł. Franczyzobiorca musi też co miesiąc wnosić 1 tys. zł opłaty za funkcjonowanie w sieci, a raz na rok pobierana jest opłata marketingowa, która wynosi 3 tys. zł.

Lokal, w którym powstanie Lejdis Studio musi mieć co najmniej 130 m2. Szkoły pole dance należące do sieci Lejdis Studio będą powstawać w miejscowościach liczących więcej niż 10 tys. mieszkańców. Franczyzobiorcy przechodzą cykl szkoleń i warsztatów, które mają im pomóc w prowadzeniu działalności. Specjalistyczne kursy przechodzi również personel, a instruktorzy tańca są szkoleni zgodnie z autorskim programem Lejdis Studio.

(mak)