Makro oraz Selgros wyłożą 300 mln zł

Poniedziałek
05.02.2001
Makro i Selgros planują w 2001 r. uruchomienie kolejnych hal.
 

Puls Biznesu poinformował, że dwaj rywale w handlu hurtowym - Makro Cash & Carry oraz Selgros - chcą w tym roku oddać do użytku co najmniej po dwie nowe hale. Każda z firm wyłoży na ten cel około 150 mln zł. Makro zamierza zainwestować w budowę i wyposażenie nowych obiektów około 140 mln zł, a jego konkurent - 150 mln zł.

Makro, należące do niemieckiego koncernu Metro AG, chce w tym roku nadrobić opóźnienia z roku 2000. Wówczas - po raz pierwszy od wielu lat - firmie nie udało się uruchomić nowego obiektu.
- Mieliśmy nieco problemów z protestami miejscowych środowisk kupieckich oraz utrudnień administracyjnych przy uzyskiwaniu pozwoleń budowlanych – powiedział Pulsowi Biznesu Robert Majewski z Makro Cash & Carry. Jego zdaniem, w 2001 r. sieć licząca obecnie 18 marketów powinna zostać powiększona o kolejne 2-3 hale. W tym roku na pewno powinny ruszyć obiekty w Częstochowie i Opolu.

Niemiecki Selgros również coraz śmielej poczyna sobie na naszym rynku, chociaż pod względem liczby obiektów nie dorównuje konkurentowi.
- Licząca siedem placówek sieć zwiększy się prawdopodobnie o dwa obiekty - w Warszawie i Krakowie – zapewniali gazetę przedstawiciele firmy. Uruchomienie hali w Warszawie planowane było pierwotnie na 2000 r. Kraków będzie natomiast nową inwestycją. Selgros chce mieć docelowo w Polsce 15-18 obiektów. Firma nie podaje jednak dokładnych terminów.

Puls Biznesu podał, że według danych CAL Company Assistance, w 1999 r. przychody Makro wyniosły 6 mld zł, a Selgrosa - 737 mln zł. Ani Makro, ani Selgros nie ujawniają wyników za ubiegły rok. Zdaniem analityków, po uwzględnieniu różnic kursów walut i inflacji, realny wzrost przychodów ze sprzedaży w Selgrosie wyniósł w ubiegłym roku 20 proc., a w przypadku Makro Cash & Carry szacowany jest na 5-10 proc.

Więcej: Puls Biznesu, Paweł Janas, 5 lutego 2001

Puls Biznesu

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018