Inwestycja w wyspę handlową Mexmo wynosi 70 tys. zł. W tej kwocie mieści się przygotowanie powierzchni w galerii, gotowe stoisko, opłata wstępna, zatowarowanie.
Wtorek
25.10.2016
Franczyzodawca kosmetycznej marki Mexmo może dofinansować otwarcie nowych stoisk franczyzowych.
 

Mexmo to polska marka kosmetyków kolorowych. W tej chwili ma dwa punkty własne i dwa franczyzowe. Nowym franczyzobiorcom, którzy zdecydują się na poprowadzenie stoiska z kosmetykami, licencjodawca może teraz dofinansować inwestycję.
Udział naszych środków może wynieść 35 proc. To wsparcie jest bezzwrotne. Jedynym warunkiem jest prowadzenie stoiska franczyzowego przez rok od momentu podpisania umowy – mówi Grzegorz Pietrowski, właściciel marki Mexmo.
Inwestycja w wyspę handlową Mexmo wynosi 70 tys. zł. W tej kwocie mieści się przygotowanie powierzchni w galerii, gotowe stoisko, opłata wstępna, zatowarowanie.
– Trzeba podkreślić, że sam towar, licząc po cenach detalicznych, jest wart 80 tys. zł – dodaje Grzegorz Piotrowski.

Franczyzodawca gwarantuje szkolenia dla franczyzobiorcy i personelu. Trwają od 7 do 14 dni i obejmują nie tylko techniki sprzedażowe i znajomość produktów, ale też kurs wizażu. Przeszkoleni w wizażu sprzedawcy nie tylko bowiem sprzedają kosmetyki, ale też udzielają fachowych porad, dobierają produkty indywidualnie dla każdej klientki i robią profesjonalny makijaż.
– Należy liczyć się z tym, że przez pierwsze 9 miesięcy stoisko może nie przynosić dużych zysków. Może nie trzeba do niego dokładać, ale też nie zawsze przychód pozwoli na coś więcej niż pokrycie kosztów stałych – zastrzega Grzegorz Pietrowski. – Dlatego do momentu, gdy franczyzobiorca nie będzie miał stałego zarobku, finansujemy mu zatowarowanie na kwotę 1 tys. zł brutto miesięcznie.

Mexmo otwiera się w dużych miastach, ale najbardziej zależy mu na takich wielkości 25-50 tys. mieszkańców. Zdaniem franczyzodawcy to rynki jeszcze nie nasycone, gdzie bardzo szybko można liczyć na klientów i zyski.
– Największym problemem w tej chwili przy otwieraniu i prowadzeniu punktów są trudności ze znalezieniem pracowników – dodaje Grzegorz Pietrowski. – I nie chodzi wcale o wykwalifikowane już osoby, ale o takie, które chcą się przeszkolić i pracować.


POPULARNE NA FORUM

Powiedziała YES

Fajna marka, ma i bardziej klasyczną, i bardziej nowoczesną biżuterię :)

13 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Golden Rose - dystrybutor kosmetyków

Golden Rose? Moja żona używa kosmetyków tej firmy. Ma całą kolekcje lakierów od nich

17 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Polacy lubią prezenty

Ja też tak mówię, ale w głębi duszy już się zastanawiam, co dostanę :D

20 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Polacy lubią prezenty

Ja bardzo lubię prezent, chociaż zawsze mówię, że nie potrzeba

20 wypowiedzi
ostatnia 28.08.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Ja wolę inwestować w nieruchomości turystyczne. To jest dobry kierunek na pomnożenie swoich oszczędności. Znalazłem takie o to biuro https://inwestujwgruzji.pl/ i...

70 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Na pewno pasjonaci złota inwestycyjnego działają w http://mennica24.pl, bo miałem przyjemność spotkać ich ludzi na kilku branżowych spotkaniach. Przyznam, że fachowa...

70 wypowiedzi
ostatnia 22.08.2018
Perfumy od D&G

Ciekawych jest cała masa, musisz znaleźć coś dla siebie chociażby po opisach nikt nikt nie zna twojego gustu. Ja Ci polecam sklep BLUESKY Polska - Lakiery hybrydowe może...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.08.2018
Perfumy od D&G

Słuchajcie, używacie może perfum tej marki https://perfumy.pl/firm-pol-45-Dolce-Gabbana.html? Jeśli tak to czy możecie mi podsunąć jakiś ciekawy damski zapach? Szukam...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.08.2018