Forum: BPH - finanse i bankowość 106

46adams 07.01.2006 *.bgh44.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam.
Dostałem wykładnie z Oddziału grup ryzyka do 2 lub 3 grupy możemy kwalifikować osoby które maja aktualnie kredyty lub karty kredytowe w innych bankach pow 6 lub 24 miesięcy i spłacają systematycznie niekoniecznie w BPH. Opiekun nasz bedzie je sam przekwalifikowywał jak sprawdzi chistorię kredytową i to już robi.

jackob 07.01.2006 *.xdsl-4423.jgora.dialog.net.pl

23
witam
mam pytanko. czy obsługujecie pożyczkę gotówkowa ( nie chodzoi mi o pożyczke od ręki). jak tak to jaką macie prowizja?

46adams 07.01.2006 *.bgh44.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
nie osługujemy innych pożyczek BPH w agencji zbyt długo by to trwało i szkoda zachodu

harry 07.01.2006 *.aar10.internetdsl.tpnet.pl

3
Mam parę nadmiarowych dyspenserów (duży i mały), bilonownic, a także hanger i komplet mebli - biurko zwykłe biurko z ladą, krzesła, szafę i regał zgodną z wizualizacją punktu partnerskiego bph. Funkcjonuję na śląsku. Dla zainteresowanych otwarciem agencji lub rozwojem służę pomocą.

46adams 09.01.2006 *.beq84.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Wiatam w Poniedzialek Jakosc cicho

Magik 10.01.2006 *.user-12lc1rb.cable.mindspring.com

374
Wlasnie przegonilem dzieciaki kuzyna od kompa bo musza isc spac.
Witam cie Adamie, strasznie tu pusto i tematy jakies slabe, brak ognistych polemik, pewnie wszyscy ostro pracuja w soboty i niedziele, dla tego nie maja sily na pisanie w poniedzialek :)
A ameryka to taki prosty kraj, moge sobie otwierac firmy jedna po drugiej w ciagu jednego dnia i nikomu to nie przeszkadza, ze jestem z PL, nikt nie chce odemnie na koniec miesiaca daniny na ZUS itp.
Wolny kraj, tylko ten jezyk w pismie jest nie dla mnie :(
Amerykanie sa tacy infantylni, ze czasami az przykro.
Np. agenci lub multiagenci bankowi to juz przedewszystkim polacy, hindusi, rosjanie,chinczycy, strasznie malo jest w tym zawodzie amerykanow w NY. Oczywiscie sa wlascicielami firm i maja pracownikow ale nigdy sami nie obsluguja klientow.
Taka sama sytuacja jest w nieruchomosciach 25% jest tam tylko amerykanow, reszta to naplywowi w I lub II pokoleniu jeszcze umiejacy przezyc w buszu takij jakim jest dla nich (amerykanow) Polska.
Spadam na kolacje :)
Pozdrowionka dla wszystkich Magik
Ps.
w NY jest 21:00, a w PL 03:00
po NY chodzilem dzis w koszuli, bylo 14C

aquarius 10.01.2006 *.aawn162.neoplus.adsl.tpnet.pl

http://banki.onet.pl/1226457,wiadomosci.html

a co z naszą prowizją?

piotrek_111 10.01.2006 *.bmc72.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Magik, możesz coś więcej napisać o zakładaniu firm w USA ? Jak tam jest z tym ZUS-em ??? Na jakich zasadach płaci się coś podobnego do polskiego ZUS-u ?

Greeg 10.01.2006 *.84.13.81.131

Witam, najlepszym rozwiązaniem jest założenie adresu e-mail na płatnym serwisie pocztowym (wydatek okolo 120PLN rocznie czyli nie dużo), z tych darmowych wasze wiadomosci automatycznie lądują w spamie.

Na dobry poczatek można wykupić abonament tylko na miesiąc - efekt murowany

MK 10.01.2006 *.bhs119.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeżeli jakaś firma która znajduje się w tym katalogu dawców robi tak jak przedstawiłeś to ty to życzę powodzenia.
Ale w to serdecznie wątpie.
99,9% korespondencji do dawców od potencjalnych biorców pochodzi właśnie z kont prywatnych komercyjnych.
A po drugie po co mam płacić skoro mogę miec coś za darmo chyba nie myślisz że ludzie beda zakładali kąta za 120 zł/rok żeby napisać do paru interesujących ich firm.
Można wykorzystać do celów prywatnych ale po co skoro można za darmo?

przedsiebiorczy 11.01.2006 *.asn119.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
Magik, prosze powiedz jakie jest oprocentowanie kredytow w USA.
I jak to jest z upadloscia osob prywatnych?

tomekt 11.01.2006 *.cum58.internetdsl.tpnet.pl

1
chciałbym sie skontaktować z kims kto juz prowadzi placowke BPH prosze o kontakt na priv lefon11@interia.pl

MK 11.01.2006 *.bhs119.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wpisz się w wądku O BPH na peno ktoś pomoże

Magik 12.01.2006 *.user-12lc1rb.cable.mindspring.com

374
Witam,
w USA niema czegos takiego jak ZUS dla wlasciciela firmy, wszystkie koszty ubezpieczeniowe ukryte sa w podatku dochodowym (tabele z progresja podam jak ja bede mial), ktory sklada sie z kilku podatkow, a jak nie ma dochodu to i nie ma podatku he he.
Oprocentowanie kredytow hipotecznych to okolo 5-6.5%, a prowizja zaczyna sie od 5% w gore :) :)
Kredytow gotowkowych praktycznie nie ma, wszyscy maja karty kredytowe i na nich zaciagaja kredyt, ktory nie jest tani od 8- 18%, a maja tych kart co najmniej 3-5 szt.
Co do upadlosci to nie bardzo mam z kim pogadac na ten temat, ale jak tylko bede cos wiedzial to dam znac.
Pozdrowionka Magik

piotrek_111 12.01.2006 *.bmd128.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Kiedy wreszcie nasi politycy zrozumieją, że trzeba z zusem wprowadzić takie rozwiązanie jak w stanach? Nie ma dochodu - NIE MA ZUSU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AREK 12.01.2006 *.alo187.internetdsl.tpnet.pl

29
Ja dlatego dziwię się tym w rządzie, że tak wszyscy mówią o obniżce podatku dochodowego. Po co? Mi by pasował ten 19% i naprawde jeśli zarabiam to nie ma problemu, chętnie go zapłace. Ale rzeczywistym problemem jest ZUS. Wogóle wg mnie jest tu pewna niekonsekwencja. Bo niby jak zarabiamy, to odkładamy jednoczesnie na emeryture. Ale jak pracownik nie pracuje to i nie odkłada. A przedsiębiorca nie zarabia a jednak na emeryture nadal musi odkładać. Cuda. Wogóle mysle, że powinno to być coś na wzór amerykański czyli procentowo od dochodu. Zarobie 1000 zł, zapłace przykładowo 100zł, ale jak zarobie 100 000 zł, zapłace adekwatnie 10 000zł. Napewno byłoby solidarnie :P

piotrek_111 12.01.2006 *.bmd128.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Ja natomiast uważam, że wpłaty osób prowadzących działalność gospodarczą na ubezpieczenie społeczne powinny być całkowicie dobrowolne! To moja sprawa w jaki sposób odkładam na emeryturę i złodziejskiemu państwu nic do tego. Jak już zdecyduje się na odkładanie na ową emeryturę to chcę mieć możliwość wyboru na rynkowych zasadach instytucji powołanych do tego celu np. fundusze inwestycyjne. Istnienie takiego tworu jak zus uważam za całkowicie bezcelowe. A szczerze mówiąc zus to piramida finansowa taka jak titan, skyline itp... a ich działalność jest ustawowo zakazana.Dlaczego istnieje więc nadal ten gówniany zus ???

AREK 12.01.2006 *.alo187.internetdsl.tpnet.pl

29
Masz racje Piotrek. Ludzie prowadzący działalność gospodarczą z reguły mają inicjatywe i wiedzą co jest dla nich dobre. Dlatego niezłym pomysłem byłoby samodzielne odkładanie na swoją emeryture. Ale to jest kompletnie nie do zrealizowania w tym rządzie. Niestety.

Magik 13.01.2006 *.user-12lc1rb.cable.mindspring.com

374
Witam,
to sa tabele dla osoby fizycznej prowadzacej dzialalnosc gospodarcza lub utrzymujaca sie z pracy (gotowka, bo jesli na czek, to mu co miesiac odbijaja z czeku podatak). Ha - podatek ten placi sie raz do roku po zakonczeniu roku podatkowego, wylicza sie podatek, ktory placi sie do kwietnia roku nastepnego.
Moze ktos to policzy na wlasnym przykladzie (podatek dochodowy) jaka to jest kasa?
Magik
http://www.mortgage-investments.com/Investors_in_Real_Estate/tax-tables.htm
PS. stan NY

przedsiebiorczy 14.01.2006 *.atl176.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
Policzylem, na ile ZUS nas okrada.
Przecietnie pracuje sie 40 lat
Prowadac firme placisz, powiedzmy 800zł
Zakladam ze ZUS przez 40 lat jest staly (oj ja naiwny!!!!)
40 x 12 x 800 = 384000 złotych

Zainwestowc to w najmniej ryzykowny instrument obligacje skarbu państaw, ok. 5%.
Emeryture otrzymojemy przcietnie przez 25/ 30 lat.
384000 podzielic przez (30 x 12) = 1066 zł

Zakładam, ze ZUS nie rosnie.
Trzeba wiedziec, ze nie cale 800 idzie na nasza emeryture.
A 384000 zł ile moze wynosic po 40 latach inwestowania?
Fudusze emerytalne daja wzrostu ok 14%

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.