Forum: BPH - finanse i bankowość 106

iluvatar1977 29.09.2005 *.217.153.84.18

7
Jasne ze to moj wybor. Skoro zaczles o jakims ale miloby bylo gdybys rozwinal to.

Z gory dziekuje

Mam jeszcze jedno pytanie. Przy przygotowaniu lokalu jaka czesc sprzetu, wyposazenia jest najdrozsza??

AiG

MK 29.09.2005 *.bii172.neoplus.adsl.tpnet.pl

ale:
1. Z własnego doświadczenia wiem że ludzie którzy wybierają się do takiej placówki z natury kierują się w strone marketu żadko zwracają uwagę co jest w pasażu. Jadąc na zakupy często są ograniczeni czasowo więc lecą punkują co im trzeba (szybko)
Jeżeli mają więcej czasu wybierają się do galerii handlowej lub centrum jak zwała tak zwał.
2. Są (były kiedyś nie wiem jak jest teraz problemy) z dogadaniem się z centralą dosyć kosztowny czynsz! niektórych branż nawet nie chca widziec i jeszcze mają różne swoje fochy ale się dowiedz o wszystkim jak nawiążesz rozmowę.

Że sprzętu najdrożesz są oprogramowania ale w BPH chyba jakoś jest inaczej pytaj Magika a druga sprawa dosyć kosztowna jeszcze to drukarki. Nie wiem jakie maja ale zapewne igłówki pytaj magika.

Magik 29.09.2005 *.bob168.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
Zdecydowanie komputer z legalnym oprogramowaniem i drukarką.
Co do drukarki to jeśli będziesz miał klientów na wpłaty-opłaty to igłową polecam zdecydowanie (np. OKI z 24-oma igłami) w innym wypadku „laser” z podajnikiem na format A5.
Pozdrawiam Magik

PS.
co to AiG?

Magik 29.09.2005 *.bob168.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Ha Ha
piszemy razem.
moje GG: 247049

adam 30.09.2005 *.195.116.125.10

38
do MAGIKA

witam
chcialbym zapytac czy klient wplacajac pieiadze u agenta ma je odrazu zaksiegowane na koncie czy jest tak jak w agencjach pko ze nastepnego dnia roboczego?

Magik 30.09.2005 *.bof57.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
Jeśli chodzi o wpłaty na konta BPH to księgowane są automatycznie i widoczne w systemie bankowym, a jeśli chodzi o wpłaty lub przelewy na inny bank dyspozycja wykonywana jest najbliższym „ELIXIREM”. Kiedy taką dyspozycje zaksięguje bank docelowy to już inna sprawa. Czyli mówiąc wprost każdy zlecony przelew lub zlecona wpłata jest „ELIXIREM".
Pozdrawiam Magik

Magik 03.10.2005 *.bvv72.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Każdemu chętnemu z małopolski lub podkarpackiego mogę zaproponować pomoc i współpracę w zakresie otwarcia i prowadzenia Agencji Banku BPH
Pozdrawiam Magik.

agent 03.10.2005 *.acp91.neoplus.adsl.tpnet.pl

A czemu nie agencji PKO BP? Płacą nieźle i ludzie znają LOGO. Mr. Magik
pozdrawiam

Magik 03.10.2005 *.bor221.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
To proste, wpłacam pieniądze na własne konto w Agencji PKO i mam je dopiero na drugi dzień, tak samo przelewy, wychodzą na drugi dzień.
Jak dla mnie nie ten standard i nie tylko dla mnie, to już lepszy wybór: MultiBank!!! Też polecam.
Pozdrowiona Magik, bez Mr. :)

iluvatar1977 04.10.2005 *.217.153.84.18

7
Witam
Mam jeszcze kilka pytan.
Stanowisko bedzie jedno wiec...
Czy komputer musi byc markowy z Optimusa czy mozna wykorzystac inny?? (system oczywiscie oryginalny). Jezeli nie to ile kosztuje caly taki z Optimusa??
Czy sejf tez ma byc markowy, jaki jest wydatek jezeli chodzi o sejf dla takiej malej agencji??
To narazie tyle

AiG

MK 04.10.2005 *.bhg83.neoplus.adsl.tpnet.pl

DO AGENTA!!
Jak możesz wypowiedz się szerzej na ten temat, bo jak na razie to wiemy tyle ze TY prowadzisz i to wszystko. Więcej szczegółów proszę!

Magik 04.10.2005 *.bor221.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam ILUVATAR,
Komp w miarę nowy (może być składak) tak aby uciągnął oryginalnego XP to wydatek 1,8 tyś do 2,2 tyś za komplet ( z XP-kiem). Do tego drukarka, polecam zakres cenowy około 1 tyś zł za laser jeśli nowy.
Nowy sejf to około 1,2 tyś zł ale może być używka.
Itd.
Pozdrawiam Magik

iluvatar1977 04.10.2005 *.217.153.84.18

7
Zasadniczo to chcialem wiedziec czy musi to byc Optimus i "ta firma od sejfow" tak jak pisze tutaj na stronie o BPH czy mozna sensownie wyposazyc sie samemu za rozsadne pieniadze:)))Ale slysze ze mozna...

Pytanko czy BPH jakos pomaga ze sprzetem tj. leasing, uzywane???
A jak jest z ubezpieczeniem? Ile kosztuje? co z transportem gotowki do oddzialu? Kazde kilka zlotych sie przewozi?
To narazie po raz kolejny tyle:)
AiG

Magik 04.10.2005 *.bpc26.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Czesc,
Odpowiem na pierwszą częsć pytania bo na drugą za wiele bym musiał pisać.
Nic nie musi być na siłe, masz dobrego kompa to jest Oki i tyle.
Ja mam sejf używke, taki ważący ze 400 kg, a ośrodka wstawiłem małą kase na zamki dwa i tyle ( ta mała ma homologacje I grupa)
Leasing to 7500 euro sprzęt biurowy, a 20000 euro środki transportu, czynsz inicjacyjny od 25% wartości.
Reszte pytań to do dyr. reg. do spraw agencji.
Pozdrawiam Magik

agent 05.10.2005 *.acv34.neoplus.adsl.tpnet.pl

Masz rcję Magik pieniądze wpłacone dziś w agencji PKO na własne konto są widoczne następnego dnia ale z datą wpłaty w agencji( prawie to samo).Ja realizuję przelewy klientów tego samego dnia nawet jeśli wpłata jest w danym dniu w agencji. Ale za 2 zł (dostęp do konta przez www.)miesięcznie robisz sobie przelewy za darmo z domu z kompa. Proste zasady i zawsze taniej. Zresztą opłat gotówkowych będzie coraz mniej i za parę lat prawie wogóle ich nie będzie. Co do info na temat agencji PKO to udzieli je każdy oddział PKO.

Pozdrawiam

Magik 05.10.2005 *.bvr82.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj,
Dla klienta, który posługuje się kartą magnetyczną „prawie to samo” w agencji PKO BP to „nie to samo”, co w Agencji Banku BPH SA, bo brak dostępu do świeżo wpłaconych środków na koncie powoduje pewien „dyskomfort” nieprzystający do realiów dzisiejszego świata.
Nie bardzo rozumiem dalszą część twojej wypowiedzi, bo przypuszczam, że chodzi ci o złożenie dyspozycji przelewów czy wykonanie ich w tym samym dniu?
Tak samo te „2zł” za dostęp do WWW znaczy strony WWW jak i całą końcową resztę wypowiedzi.
Proszę cię o pełniejsze wyjaśnienie tych kwestii abym mógł się w pełni ustosunkować do nich, bo może nie mam racji w tym, co piszę.
Pozdrawiam Magik

Giersza 05.10.2005 *.gprs6.orange.pl

Cze Magik
Swoją placówk uruchamiam za około 2 tygodnie. Mam całe wyposażenie, jestem po szkoleniu itd. Czekam tylko na linię telefiniczną, PinPady i dopinam sprawę ubezpieczeń. Pytanie dotyczy właśnie ubezpieczenia gotowki w Agencji, jaką firmę ubezpieczeniową wybrałeś i jakie przedstawiła ci warunki ubezpieczenia tj. minitoring, alarm z powiadomieniem itd.
Pzdr
Giersza

Magik 05.10.2005 *.bpa60.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Nie mam na to prostej odpowiedzi, ja mam ubezpieczenie na łączną kwotę 105 000 zł, czyli trzy krotność kwoty 35000zł w PZU za kwotę powyżej 2 tyś. zł bez prowizji agenta (kiedyś byłem agentem PZU) na ryzyka wymienione w umowie. Musisz niestety sama poszukać może Kompensa , ale po ostatnich napadach możesz mieć problem. Mam pełne zabezpieczenia łącznie z powiadomieniem policji, która jest oddalona o 50m od mojego punktu, a i mam alarm z ”napadówką” przy biurkach.
PS.
Napisz gdzie otwierasz
Magik

Giersza 06.10.2005 *.bgu81.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam
Otwieram placówkę w Bydgoszczy, w osiedlowym markecie, gdzie jest PKO BP oraz Poczta Polska. Dzisiaj gość z Warty poinformował mnie, że muszę wyłącznie podpisać umowę o konwój pieniędzy z firmą ochroniarską, a co do lokalu, to nie wymagają monitoringu, antynapadu oraz powiadomienia, gdyż takie zabezpieczenia posiada cały obiekt i mój lokal już ich mieć nie musi. Podobno po ostatnich napadach firmy ubezpieczeniowe stawiają wymóg konwojowania. Lokal chcę mieć otwarty tak długo jak pozwala na to system bankowy (8-20) ewentualnie (8.30-19.30) choć może okazać się, że ten zakres godzinowy będzie zbyt długi. Neostrada 256 z dynamicznym IP, choć nie wykluczone, że zmienie na stałe IP. Komputery w wysokich parametrach 2500 Mhz oraz 512 MB Ram, drukarka igłowa OKI oraz laser z górnym skanerem. Pozdrawiam Giersza

Magik 06.10.2005 *.boi119.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Giersza,
wyślij mi na skrzynke nr tel. do siebie to zadzwoniw w sprawie ubezpieczenia.
Magik

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.