Forum: BPH - finanse i bankowość 106

przedsiebiorczy 14.01.2006 *.asp72.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
www.zus.wrog.pl ciekawa stronka.
pasuje do dyskusji.

Giersza 16.01.2006 *.abwj218.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam.
Wracając do tematu BPH, mam pytanie natury technicznej. Osobiście korzystam z wydruków z drukarki igłowej - do potwierdzeń operacji w systemie, ale mam problem z doborem odpowiedniej długości składanki. Kupiłem składankę oryginał + 2 kopie o długości 6 cali i wydruki mieszczą się z trudem. Z moich obserwacji wynika, że odpowiedni papier to 8 cali, ale nigdzie nie mogę go dostać. macie jakieś doświadczenie w tej sprawie? Taki papier stosują w oddziałach.
Pozdrawiam
Giersza

jackob 16.01.2006 *.xdsl-4423.jgora.dialog.net.pl

23
witam
ja znalazłem taki papier w hurtowni papierniczej, proponuje w jakis hurtowniach poszukać. ale mam pytanko czy to jest normalne ze na 15 napisanych pożyczek tylko 5 mi przeszło a działam od miesiąca i tak sobie myśle ze może na początku przychodzi do mnie zbieranina która w innych bankach nie dostała pożyczki. jak było u was ???
pozdrawiam

Magik 17.01.2006 *.user-12lc1rb.cable.mindspring.com

374
Czesc Kuba,
gratulacje i zyczenia dobrego biznesu.
Tak to typowy objaw, ale musisz poprosic panienke w banku aby ci powiedziala z jakiego tytulu sa odrzuty bo jesli z powodu BIG-u to wszystko jasne, a jesli nie to popros o wyjasnienie czemu sie tak dzieje i wal z reklamacja do dyr. a jak beda cie zlewac to pisz do Krakowa do D. Kluczewskiego, np. wyslij meila z kopia dla swojego dyr. opisujac zaistniala sytuacje z prosba o interwencje.
Napisz do mnie jak rozliczyles dotacje bo mnie to ciekawi.
Pozdrowienia Magik.

jackob 17.01.2006 *.xdsl-4423.jgora.dialog.net.pl

23
witam cie magicu serdecznie
dzieki za zyczenia. a z dotacja to jest tak ze musisz miec wkład własny ok 25 % no i oczywiście z wkładu własnego sie rozliczasz a z kasy z dotacji to jest pogmatwana sprawa . powiem szczerz ze moj księgowy dopiero sie tym zajmie bo ta organizacja z ktorej dostalem dotacje sama jeszcze nie wiem jak mamy sie rozliczyć z tej dotacji. wiem jedno ze raczej podatku nie bedziemy płacić za otrzymaną dotację. jak bede cos wiedział to dam ci znać.

A co tam magicu u ciebie ? kiedy wracasz?
pozdrawiam

jackob 18.01.2006 *.xdsl-4423.jgora.dialog.net.pl

23
witam
mam pytanko do wszystkich bph-owców. czy u was przy rozpatrywaniu pożyczki od ręki po przejściu przez bik jeszcze jest wniosek poddawany ocenie scoringowej?
bo u mnie tak i niestety co drugi wniosek po przejśćiu przez bik jest odrzucany przez scoring.

jaki może być powód odrzucenia przez scoring bo niestety mój oddział tego nie wie?

pozdrawiam

46adams 23.01.2006 *.bgq2.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witaj Jackob.
Co do odmowy nie ma możliwośći by oddział nie wiedział dlaczego jest odmowa poprostu nie chcą ci powiedzieć. U nas zawsze jak jest odmowa opiekun w oddziale mówi nam z jakiej przyczyny.

irlandczyk34 23.01.2006 *.w3cache2.swietochlowice.org

2
Witam,
Oczywiście żaden ze mnie irlandczyk, ale mniejsza z tym. Mam pytanie odnośnie otworzenia placówki BPH. Nie prowadzę firmy, i nie mam jeszcze lokalu, słowem bez doświadczenia, tylko 10 lat pracy jako tzw. specjalista d/s handlu. Prosiłbym o jakieś rady. Szczególnie, jak czytałem komentarze kolegi magika to są one bardzo, na ile mogę ocenić kompetentne. Co nie znaczy, że posądzam o brak takowych kompetencji innych forumowiczów.Wręcz przeciwnie. Słowem proszę o rady i kontakt wszystkich życzliwych. oczywiście czytałem teksty że nikt tu nikomu nie pomoże, ale mam nadzieję że tak do końca nie jest. Więc każda pomoc jest mile widzianaP.ozdrawiam wszystkich.

irlandczyk34 25.01.2006 *.acl130.internetdsl.tpnet.pl

2
Witam,
Oczywiście żaden ze mnie irlandczyk, ale mniejsza z tym. Mam pytanie odnośnie otworzenia placówki BPH. Nie prowadzę firmy, i nie mam jeszcze lokalu, słowem bez doświadczenia. Prosiłbym o jakieś rady. Szczególnie, jak czytałem komentarze kolegi magika to są one bardzo, na ile mogę ocenić kompetentne. Co nie znaczy, że posądzam o brak takowych kompetencji innych forumowiczów.Wręcz przeciwnie. Słowem proszę o rady i kontakt wszystkich życzliwych. oczywiście czytałem teksty że nikt tu nikomu nie pomoże, ale mam nadzieję że tak do końca nie jest. Więc każda pomoc jest mile widziana. Pozdrawiam wszystkich.

Magik 31.01.2006 *.user-12lc1rb.cable.mindspring.com

374
O shit,
braknie mi dochodu na koszty, ale kicha, ale pocieszam sie, zew zeszlym roku bylo dokladnie to samo, a sezona na hipy dopiero przed nami, bo w "pozyczke" to juz nie dam wiary.
Pozdrowionka Magik

jackob 31.01.2006 *.xdsl-4423.jgora.dialog.net.pl

23
witam
rzeczywiśćie
coraz gorzej jest z tymi pożyczkami, ale z tego co wiem to mają wprowadzić jakies zmiany do 20 lutego(chodzi o złągodzenie oceny scoringowej).
pozdrawiam

Mariusz007 31.01.2006 *.2.kutno.mediaclub.pl

Witam !
Poświęciłem mnóstwo czasu by tak trochę poczytać ten wątek. Zaczołem od początku.
I co ? Można wyciągnąć tragiczne wnioski. Czy naprawde jest tak żle ? No dość skutecznie przekonaliście mnie, że BPH to niewypał. Ja siedzę w finansach (szeroko pojętych) 9 lat i w trzecim miesiącu działalności miałem 1864zł dochodu ( nie przychodu )
Od tamtej pory tylko jeden miesiąc miałem na minusie to był styczeń 2004. Proszę nie potraktujcie mnie jak chwalipięty, ale piszę to w tym celu, aby uzmysłowić niektórym z Was, że często zły biznes rozpoznaje się po kilkunastu komentarzach oczywiście różnych osób. Jeden z kolegów tu napisał, że biznes kosztował 40 000 a on do tej pory nie zarabia. Ktoś inny 7 miesiący bez zysku. Nie będe się rozpisywał bo tu praktycznie wszystko zostało napisane, ale chciałbym przestrzeć Was np. przed programem telewizyjnym, to jest chyba w "Pulsie Biznesu" program "firma". Nie słuchajcie tych ludzi co mówią, że najpierw trzeba 3 lata inwestować aby potem zarabiać, to bzdury, poprostu zaczyna się od czegoś małego a kończy na durzym i tyle.Z soboty na niedzielę nocowałem w pięknym hotelu, rozmawiałem tam z osobą która piastuje tam ważną funkcję, i po krótce opowiedział mi jak właściciel doszedł od budki z hoddogami do 4 hoteli a obecnie buduje jeszcze dwa. Czy uczciwie?? Niewiem, ale zaczą od budki z hoddogami. Wypowiada się na tym forum kilku doświadczonych osób, oczywiście oferuję także swoją pomoc.
Powodzenia

Mariusz007 31.01.2006 *.2.kutno.mediaclub.pl

Nie warto !!!!!!!!!!!!!!!!! Albo warto ?????
Podstawowe pytanie. Co będzie się działo z sieciami małych biur (multiagencji np.)
Są dwie możliwości
1.Sieci nadal będą funkcjonowały w tej formie, i nadal to będą małe często o niskim standarcie biura.
2. Banki (Których jest coraz więcej i wiąszość sięga po klienta B ; C, tzn. z niskimi dochodami ( jeszcze niedawno był to GE i BS-y a teraz większość )nie będą chciały sprzedawać swoich produktów w biurach o niskim standardzie, a wtedy, każdy bank będzie swoją sieć sprzedarzy przekształcał w coś w rodzaju, właśnie Modelu: Dominetu,Multibanku czy właśnie BPH. W tak zwane placówki partnerskie i tylko takie będą miały racje bytu.
Dominet, Multibank to durze inwestycje, BPH mniejsza na początek, ale będąc już w sieci można się rozwijać, ale jest tu haczyk, BPH poprostu nie daje dochodu, dlatego też twoje pytanie jest cały czas otwarte.
Ja na twoim miejscu jeszcze obecnie wszedł bym w układ multiagencji, miałbyś większą szanse zarobić na większą inwestycje.
Ale dam Ci dwie rady:
1. Świetna lokalizacja biura
2. No i naprawdę trzeba się do tego przyłożyć
Pozdrawiam
Powodzenia

46adams 01.02.2006 *.bep144.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam. No trochę się ruszyły pożyczki nawet u nas więcej przechodzi tylko mam pytanko do Agentów BPH nie orientujecie się czy dyrekcja po tak długim okresie działania nie dołoży nam jakiśc możliwości zwiększenia dochodów bo moim zdaniem za długo to trwa a jak ktośc tu napisał agencje BPH są niedochodowe może już pora polepszyć dochodowośc agencji . Może ageci mają jakieśc pomysły jak tu zwiększyć dochody.

jackob 01.02.2006 *.xdsl-4423.jgora.dialog.net.pl

23
witam
osobiście marzy mi sie jakis chociażby niewielki udział w odsetkach od spłacanych pożyczek czy kredytów hip,ale oczywiście to tylko marzenia.
pozdrawiam

46adams 05.02.2006 *.bhi7.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam.
Zauwazyłem ostatnio dziwne reakcje oddziału dają nam odmowy a pózniej ściągają klientów do siedzie i udzielają im kredytów.Stwierdziliśmy to gdyż niepokojącą wzrosła liczba odmów. Postanowiliśmy po kilku dniach zadzwonić do kilku osób bo chcieliśmy im dać kredyty w innym banku a oni zrezygnowali więc zaczeło nas to zastanawiać udałem się do tych osób i większosc nie chiała nic mówić a okazało się ze dwie osoby dostały pożyczkę w odziałe noi zaczeła się awantura poszliśmy do dyrekcji prosić o wyjasnienie a okazało się że Dyrektor nic o tym nie i że to nieprawda. To podaliśmy nazwiska tych osób i nasze kopie wniosków robionych w sopie i poprosiliśmy o sprawdzenie po sprawdzeniu okazało się ze jednak został im udzielony kredyt a nasze wnioski zostały usunięte narazie czekamy na wyjaśnienie sprawy przez dyrektor oddziału zobaczymy co z tego wynikniebo coś mi tu zaczyna brzydko pachnieć.

jackob 08.02.2006 *.xdsl-4423.jgora.dialog.net.pl

23
witam
no takiej kpiny to jeszcze nie słyszałem
46adams. moj oddział na szczęście jest oddalony od mojej placówki o 55 km tak wiec raczej takich kpin nie będą robili.
daj znać jak się skończy ta sprawa
pozdrawiam

jackob 17.02.2006 *.xdsl-4423.jgora.dialog.net.pl

23
witam
doszły do was nowe przepisy do pożyczki od ręki? ta prowizja jest rzeczywiśćie śmieszna ale może z drugiej strony więcej osob będzie stać na takie pożyczki. ale to dopiero życie pokaże

pozdrawiam

Giersza 18.02.2006 *.host-108-058.wlan.plusgsm.pl

Witam
Zgadza się, prowizja niższa ale warunki będą jednymi z lepszych na rynku. Jak sobie przypomnę klientów sflustrowanych wysokością dotychczasowej prowizji i odsetkami, to wierzę, że zmiany poszły w dobrym kierunku. Może przełoży się to na ilość kredytów, poza tym wreszcie warunki będą takie same jak w banku - oddziale.
Pzdr
Giersza

przedsiebiorczy 21.02.2006 *.aoc33.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
mam pytanie do partnerow BPH
czy czytacie jakas prase bankowa?

np. Gazete bankowa?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.