Forum: BPH - finanse i bankowość 106

jackob 23.09.2005 *.awp236.neoplus.adsl.tpnet.pl

23
magic mam pytanko.
jak mozesz to powiedz mi czy grudzien to dobry moment na otwieranie takiej placowki bph.

Magik 23.09.2005 *.bpp149.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
Sorry, ale nie mam pojęcia, miesiąc jak każdy inny i tak frycowe 6-8 miesięcy musisz odwalić
.
Pozdrawiam Magik

MK 24.09.2005 *.bil249.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przepraszam ale co znaczy "frycowe" bo nie wiem co to jest.

Magik 24.09.2005 *.bny154.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
To "frycowe" to czas nauki, rozpoznania rynku itp.

MK 24.09.2005 *.bhv73.neoplus.adsl.tpnet.pl

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.................
Magik nie bierzesz pod uwagę większej ilości kredytów w czasie świat? Nie wiesz czy BPH nie szykuje jakiegoś bonusa na ten czas?

Magik 24.09.2005 *.bpl151.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Tak masz racje jeśli chodzi o kredyty w okresie świąt, to jest raj dla banków ( i dla nas), ale trzeba pamiętać, że jak otworzysz to w pierwszym miesiącu uczysz się wszystkiego (przeważnie na własnych błędach), a jeszcze na dodatek jeśli jest to pierwsza agencja dla oddziału to kanał. Oddział ma swoją robotę, a tu nagle przychodzisz ty i przynosisz im swoja produkcje, i jak myślisz będą zadowoleni ?
Co prawda wchodzi „SOP” System Obsługi Pośredników ale i jego też trzeba się nauczyć.
Ja mając praktykę w hipotece i gotówce w innych bankach, gotówki w BPH uczyłem się przez 3 tygodnie, a do procedur hipoteki zaglądam cały czas.
Magik

jackob 26.09.2005 *.arf210.internetdsl.tpnet.pl

23
a co myslisz magic zeby przeszkolic sie kilka tygodni przed otwarciem wlasnej placowki w innym pounkcie partnerskim bph? bo przeciez szkolenia w odziale chyba problemu nie rozwiazą tym bardziej ze z bankowoscia mam niewiele do czynienia

Magik 26.09.2005 *.bpr129.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
nie wiem czy ci podrodze ale zapraszam do mnie.
Pozdrowionka Magik

jackob 26.09.2005 *.arf210.internetdsl.tpnet.pl

23
wielkie dzieki za zapropszenie. naprawde milo. a gdzie cie mozna zastac. moze chociaz wpadne na rozmowe. bo tak naprawde nie ma z kim o tym wsztstkim pogadac. tyle pytan sie nasowa. w sumie w nastepnym tygodniu spotykam sie z przedstawicielem regionalnym ale nie wiem czy to rozwiaze wszystkie moje wątpliwości. ale jeszcze raz dzieki za zaproszenie

Magik 26.09.2005 *.bog192.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Oki, prześle ci moje namiary.
Magik

jackob 27.09.2005 *.arf210.internetdsl.tpnet.pl

23
dzieki magic za namiary . jak juz bede po rozmowach z bph to sie chyba wybiore do ciebie na bajere.
ale mam takie pytanko. powiedz mi jak jest rozwiazana kwestia dokonywania wplat, przelewow itp. przez klientow .tzn w kazdym banku jest jakies okienko kasowe do ktorego klient podchodzi i dokonuje czasmi duzych wplat .czy w takiej placowce 2-stanowiskowej jest jakis punkt kasowy czy cos podobnego?

Magik 27.09.2005 *.bpf229.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
WITAJ,
co do wymagań lokalowych dowiesz się wszystkiego od dyr. od spraw agencji bo wiele by pisac.
proponyje pogadać na Skype: magik..pl
Pozdrowionka Magik

MK 28.09.2005 *.bhk60.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nawet 6 tys. osób do zwolnienia w BPH-Pekao?
Społeczny wymiar przejęcia niemieckiej grupy HVB przez włoską UniCredito najbardziej odczuwalny będzie w Polsce. To na nasz kraj przypadnie największa część zwolnień. Jak nieoficjalnie dowiedział się PARKIET, zwolnienia mogą dotknąć nawet 6 tysięcy pracowników.
Oficjalnie wiadomo, że w Europie Środkowej po przejęciu HVB i Banku Austria Creditanstalt przez UniCredito Italiano zatrudnienie ma się zmniejszyć o ok. 9%.

- Trwa planowany proces połączenia działalności grup UniCredito i HVB. Nie zostały podjęte żadne szczegółowe decyzje. Z tego powodu jest jeszcze za wcześnie na udzielanie wiążących oświadczeń czy też na wnioski na temat planowanej fuzji - przekazał Jacek Balcer, rzecznik BPH. Podobnie wypowiedział się Robert Moreń, rzecznik Pekao: Decyzje dotyczące Polski dopiero zapadną, co nie oznacza automatycznie zwolnień pracowników.

Gdyby we wszystkich krajach do zwolnienia wyznaczono proporcjonalnie po tyle samo osób, to z pracą w Pekao i BPH powinno się żegnać niecałe 2,5 tys. ludzi. Ale według naszych nieoficjalnych informacji zwolnienia mogą być znacznie większe. Celem ma być zaoszczędzenie 100 mln euro w skali roku. Odpowiada to dwóm trzecim planowanych oszczędności w Europie Środkowej. O redukcji 6 tys. etatów mówiły również pierwsze prognozy analityków Credit Suisse First Boston.

Mniejsze redukcje, oszczędności takie same

Zdaniem Andrzeja Powierży, zajmującego się bankami w BDM PKO BP, skala redukcji będzie znacznie mniejsza. Z połączonego banku odejdzie 2,5-3,5 tys. osób. - Wiele może zależeć od tego, czy nowy bank będzie nastawiony na rozwój, czy będzie się skupiać na kosztach - ocenił. Według niego, oszczędności, jakie da się osiągnąć m.in. dzięki zwolnieniom, mogą wynieść ok. 10% łącznych kosztów BPH-Pekao. W 2008 r. kwotę oszczędności analityk BDM PKO szacuje na 430 mln zł.

Z tych szacunków wynika, że do osiągnięcia pułapu oszczędności, jaki ustalił zarząd UCI, wystarczyłoby zwolnić o połowę mniej ludzi niż może faktycznie wchodzić w grę.

Według Roberta Sobieraja z Erste Securities (który nie chciał podać szacunków zwolnień i związanych z tym oszczędności), warto brać pod uwagę nie tylko połączenie banków. - Fuzja to jedna sprawa. Ale nawet gdyby jej nie było, zatrudnienie w bankach będzie spadać. Nowe technologie sprawiają, że klienci coraz rzadziej chodzą do banku, a to pozwala na ograniczanie liczby pracowników - stwierdził.

Zdaniem analityków, wciąż aktualne jest pytanie, który bank będzie bardziej "poszkodowany". Na pozór zwolnienia powinny dotknąć raczej banku przejmowanego, zapewne BPH. - Ale patrząc na wskaźniki, na przykład aktywa na zatrudnionego, w gorszej sytuacji jest Pekao - tłumaczył Sobieraj.

Doświadczenia Pekao

Pekao ma duże doświadczenie w redukowaniu personelu. W końcu 1999 r., gdy nowy wówczas inwestor - UniCredito Italiano - rozpoczynał zmiany w banku, w grupie Pekao pracowało niemal 27 tys. osób. W końcu marca br. było to 16,1 tys. ludzi, o ponad 40% mniej.

- Kazimierz Marcinkiewicz, poseł PiS:

Ta fuzja nie jest korzystna dla polskiego systemu bankowego. Jeśli połączenie banków Pekao i BPH musi nastąpić, to niech przebiegnie tak, żeby było dla Polski najlepsze. Na całym świecie tak się postępuje. Dlatego będziemy nadal apelować do UOKiK o to, aby zajął się tą sprawą. Mam również nadzieję, że przyszły rząd szybko zajmie się kwestią fuzji Pekao i BPH oraz jej skutkami.

- Adam Szejnfeld, poseł PO:

Politycy nie powinni się zajmować tym, czy jakieś dwa przedsiębiorstwa powinny się połączyć, czy nie. Od tego są specjalnie powołane urzędy, w naszym przypadku UOKiK, który może ocenić wpływ na rynek i sytuacje konsumentów. Politycy, którzy chcą ingerować w fuzje przedsiębiorstw, najwyraźniej zapomnieli, że od ręcznego sterowania w gospodarce odeszliśmy 16 lat temu.

- Szef nadzoru bankowego o fuzji

Komisja Nadzoru Bankowego zamierza potraktować połączenie Pekao i BPH jak każdy inny tego typu przypadek, który standardowo rozpatrywany jest w ciągu 2-5 miesięcy. Pierwsze dokumenty GINB otrzymał na początku sierpnia - powiedział Wojciech Kwaśniak, Generalny Inspektor Nadzoru Bankowego.

Odmówił odpowiedzi, jak długo może potrwać procedura wydania zgody dla UniCredito (akcjonariusza Pekao) na wykonywanie 75% głosów na WZA BPH. Szef nadzoru bankowego odrzuca zarzuty, że polityka miała wpływ na podejmowanie decyzji. A przypomnijmy, że do zablokowania fuzji nawoływał zwycięzca wyborów, Prawo i Sprawiedliwość. - To nie ma żadnego związku. My w nic nie gramy - zapewnia W. Kwaśniak. Decyzja ma być podjęta w oparciu o trzy przesłanki: 1. bezpieczeństwo i stabilny rozwój banku, 2. udokumentowane pochodzenie pieniędzy, nie z kredytu, 3. pochodzenie inwestora zagranicznego z kraju, który daje możliwość wymiany informacji pomiędzy nadzorami.

Źródło Onet.pl

MK 28.09.2005 *.bhk60.neoplus.adsl.tpnet.pl

Magik czy myślisz że w takiej sytuacji agęci tacy jak ty lub przyszli stają się cenniejsci dla tej fuzji?
Czy orjętujesz się które będziecie mieli miejsce pod wzglendem liczby placówek w Polsce?
Jaka bedzie nazwa nowego tworu?

Magik 28.09.2005 *.bny241.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam, zacznę może od tego, że jeżeli dojdzie do połączenia obu polskich banków najprawdopodobniej powstanie jeden z nową nazwą i nowym logiem.
Jest bardzo wiele przykładów na to, iż przejęcie małych oddziałów lub filii w krajach UE spowodowało obniżenie kosztów i wzrost obrotu w takich „oddziałach”. Takie doświadczenia mają też na polskim rynku np. MultiBank i Eurobank. Ze znanych mi wyników sprzedaży uzyskanych przez partnerów Banku BPH nikt z zarządu Banku nie myśli o „zabijaniu kury znoszącej złote jaja”.
System internetowy Sez@m Agent jest wiodącym oprogramowaniem na polskim rynku i porównując inne rozwiązania nie ma sobie równych, a wiem to z własnego doświadczenia pośrednika finansowego, co prawda są inne rozwiązania praktykowane przez inne banki mówię tu o zatrudnieniu na 1/10 etatu pracowników agencji przez bank i dopuszczenie ich do wewnętrznego systemu bankowego zgodnie z obowiązującym prawem bankowym.
Małe filie lub agencje musza mieć uzasadnioną ekonomicznie lokalizacje np. małe miasteczka, punkty kasowe w spółdzielniach mieszkaniowych, przy sądach i urzędach skarbowych (zamiast ich własnych kas). Nie mają szans punkty zlokalizowane w nowych nowoczesnych osiedlach gdzie zamieszkują młodzi i dobrze zarabiający ludzie posiadający konta internetowe itp. lokalizacje.
Dobór lokalizacji jest podstawa sukcesu ale to bardzo szeroki temat.
Pozdrawiam Magik

iluvatar1977 28.09.2005 *.217.153.84.18

7
Witam
Mam pytanie do znawcow. Czy jest sens otwierac taki punkt BPH za miesiac lub dwa w Kauflandzie? W gornoslaskim sporym miescie. Sa jakies przeciwskazania czy moze to dobra lokalizacja
iluvatar

Magik 28.09.2005 *.bvv221.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
To jest naprawdę dziwne pytanie, to tak jak by zapytać czy w krakowskich Sukiennicach warto otworzyć Agencje BPH., a co jest w okolicy Kauflanda?
Sorry, za mało danych, gdzie i co, i jak wygląda okolica, mieszkańcy (liczba), stara czy nowa dzielnica, konkurencja (jaka, ile, z tradycjami czy bez) i w końcu ilu jest klientów banku, a ilu może być nowych potencjalnych klientów. Jak zdobędziesz te dane to i tak ryzyko zawsze zostanie.
Pozdrawiam Magik

MK 29.09.2005 *.bii172.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie jestem znawcą ale nie polecam lokali w Kartoflandzie ;)
Znam kilka przykładów interesów które utopiły się w tym miejscu.
Niby lokale dobe , położenia w pożadku, duże parkingi, marketing (cotygodniowe gazetki), ale....
Acha i zapamiętaj że musisz gadać z centralą chyba jest we Wrocławiu bardzo wybrzydzają oni by chcieli pralnie, oni by chcieli ...

iluvatar1977 29.09.2005 *.217.153.84.18

7
No wlasnie ale o jakie "ale" chodzi.
Miasto jest duze, ma okolo 150.000 mieszkancow. Przed Kauflandem pelno samochodow, w okolicy bloki mieszkaniowe, starsze budownictwo. Ludzi pelno na zakupach. Jakie jest te ale odnosnie lokalizacji konkretnie w Kauflandzie? Z tego co wiem to sam Kaufland jest zainteresowany wprowadzeniem do swojego sklepu uslug finansowych.

MK 29.09.2005 *.bii172.neoplus.adsl.tpnet.pl

Twój wybór Panie.
W moim miescie ta sprawa inaczej wygląda.
Życzę powodzenia w rozmowach z centralą.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.