01.12.2007

Roman Młodkowski: Otwieram 40 firm rocznie

O małym biznesie i wielkich pieniądzach nie tylko w telewizji opowiada Roman Młodkowski, dziennikarz biznesowy TVN CNBC.

Dziennikarz ekonomiczny Roman Młodkowski studiował teatrologię, prawo i nauki polityczne. Zmieniły się panu zainteresowania?
Ekonomia zawsze mnie interesowała. Zawód dziennikarza to dochodzenie do prawdy o otaczającym nas świecie i przekazywaniu jej dalej. Ja tę prawdę widzę w pieniądzach, które przepływają przez świat. Wiedza ze studiów pozwala mi zobaczyć świat w szerszym kontekście społecznym.

Roman Młodkowski, dziennikarz biznesowy

Ile w panu jest przedsiębiorcy, a ile dziennikarza?
To jest melanż, w którym nie da się podać proporcji. Jestem dyrektorem TVN CNBC Biznes, tzw. business unitu, czyli działu w TVN z osobnym budżetem i rozliczeniami. W zasadzie trochę funkcjonujemy jako oddzielna firma. Prowadząc telewizję, jestem bardziej menedżerem. Jednak przed kamerą znów staję się dziennikarzem. Na szczęście obie te role nie stoją ze sobą w sprzeczności, nie mam problemu dr Jekylla.

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING nr 12/2007

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

PRENUMERATA miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING

 
Prenumerata Własny Biznes

Zamawiając roczną prenumeratę otrzymujesz niższą cenę niż w kiosku. Prenumerata kosztuje tylko 39 zł i obejmuje 12 wydań miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING. Magazyn jest wysyłany co miesiąc pierwszego dnia sprzedaży prosto do Twojego domu, a przesyłka nic Cię nie kosztuje.

Więcej informacji

Cena netto
36.11 zł
VAT
2.89 zł
Cena brutto
39.00 zł