Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło: Mój teatr walczy z grillem

Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło, aktorzy i właściciele Teatru Kamienica
Środa
01.07.2009
- Tworząc teatr, wzięliśmy na siebie straszne obciążenie – ok. 4,5 mln zł kredytu. Nawet nie chcemy myśleć, co by się stało, gdyby nam się noga powinęła – mówią Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło.
 

Kilkanaście lat temu w pana wyobraźni powstał teatr, konkretne decyzje zapadły siedem lat temu.
EK: W 2002 roku zacząłem szukać lokalu na teatr. Zarząd Domów Komunalnych umożliwił mi obejrzenie kilku obiektów. Chodziłem sobie wtedy po Śródmieściu i oglądałem różne pomieszczenia – jedne były w opłakanym stanie, inne za drogie, w jeszcze innych biegały szczury. Byłem już zrezygnowany, ale pani która mnie oprowadzała, powiedziała, że są w al. Solidarności stare magazyny. Coś mnie tknęło i poszliśmy tam. Wyobrażałem sobie faktycznie jakieś wolno stojące magazyny, a okazało się, że są to fantastyczne piwnice. Tej nocy, kiedy dostałem wszystkie plany, zacząłem rysować i wyrysowałem sobie ten teatr.

Czy w realizacji projektu, podczas pokonywania licznych przeszkód, pomogło panu nazwisko?
EK: Ze znanymi nazwiskami to jest różnie. Poza tym ja nie mam wcale nazwiska, które mogłoby mi jakoś szczególnie pomóc.
JS: A moim zdaniem ma to jakieś znaczenie. Widzę, jak niektóre kobiety na nie reagują.

Powinniście w takim razie działać w duecie.
JS: Pod pewnymi względami uzupełniamy się. Mamy do ludzi podobne podejście. Bardzo ważne jest, żeby dostrzegać człowieka, a nie urzędnika. Takie podejście polecamy w każdej sytuacji. Prawdą jest też to, że kiedy szukaliśmy środków finansowych i sytuacja była podbramkowa, to pieniądze załatwiałam ja. Wdzięk kobiecy jest bardzo przydatny. Niekiedy jednak nawet ten wdzięk zawodził. Pamiętam spotkania, po których wychodziła z płaczem. To było przykre, kiedy nasi rozmówcy pukali się w głowę i wietrzyli w moich i męża działaniach jakiś podstęp.

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku Własny Biznes Franchising nr 7/2009


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Kanapki od Jakubiaka /08.05.2018

– Porażki nauczyły mnie nie poddawać się. I nie słuchać tzw. dobrych rad – bo te ma dla nas oczywiście każdy – mówi Tomasz Jakubiak, kucharz, restaurator, dziennikarz kulinarny, który właśnie startuje z nowym konceptem franczyzowym.

Nie od razu firmę zbudowano /13.04.2018

– Budować umie wielu, ale dobrze zarządzać firmą deweloperską już nie. By być deweloperem, trzeba umieć pozyskiwać i uzdatniać ziemię. A to jest proces trwający wiele lat – mówi Jarosław Szanajca, założyciel i prezes Dom Development.

Najpierw satysfakcja, później kasa /06.03.2018

– Nigdy nie myślę najpierw o pieniądzach. Mogę robić tylko to, co sprawia mi przyjemność i czego nie musiałbym się później wstydzić. A zyski dopiero mogą z tego wynikać – mówi Radosław Majdan, były reprezentant Polski w piłce nożnej, twórca marki perfum Vabun.

Hardkorowy Koksu wyciska zyski z siłowni /01.02.2018

– Polacy chcieliby wyłożyć jak najmniej pieniędzy, ale zarobić dużo i szybko. A biznes trzeba planować na długo, żeby mieć z niego zyski i za 10, i za 20 lat – mówi HardKorowy Koksu, czyli Robert Burneika, kulturysta i właściciel siłowni Burneika Sports Gym.

Aktorka zarabia na czesaniu /02.01.2018

Czy kobieta, która skorzysta z usług salonu fryzjersko-kosmetycznego Bonjour Madame przemieni się z brzyduli w piękność? Tego przynajmniej chciałyby jego właścicielki, aktorka Julia Kamińska oraz jej wspólniczka Paulina Kałużyńska.

POPULARNE NA FORUM

Rodzinny biznes: kłopoty na bank?

You have done such a great work with complete dedication in this site steamwalletgenerator

11 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Biznes po stronie dobra

Free NCERT Solutions for the class 6, 7, 8, 9, 10, 11 and 12 for the subjects Maths, Science, Hindi, Physics, Chemistry, Biology, English, Social Science (History, Geography,...

20 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Biznes po stronie dobra

forum is very good.

20 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Within the same manner that inbreeding among human populations can boom the frequency of commonly rare genes that cause sicknesses, the selective breeding that created the...

86 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

A Best Essay Services study which dog breeders to avoid. ... The term "Outdoor breeder" is every now and then used to explain dog breeders with little experience or...

86 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Hej, od czego zacząć? Zakładając, że przoedmiot działalności masz ustalony, ja skupiłabym się na formie platności. W dzisiejszych czasach, ludzie chcą płacić...

102 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment help service in usa for the student seeking help. We are provide the assignment help, writing service with the professional academic writer in minimal price.

86 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

assignment help

86 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018