27.02.2017

Zyski zaprogramowane

Franczyzodawca TwójRobot.pl zamierza otworzyć 60 placówek w Polsce i za granicą do 2018 roku.

Firma TwójRobot.pl zajmuje się edukacją dzieci z zakresu programowania i budowania robotów. Program edukacyjny ma na celu rozwój logicznego myślenia, podstaw algorytmów oraz pracy z nowymi technologiami. W ramach działalności organizuje kursy roczne, zajęcia pozalekcyjne, półkolonie podczas wakacji i ferii, a także urodziny i imprezy naukowe.

Chłopcy uczą się programowania Fot. Twójrobot.pl

Osoba, która chciałaby rozpocząć działalność pod marką Twójrobot.pl, powinna dysponować 25-35 tys. zł na inwestycję.

TwójRobot.pl jako pierwszy w Polsce uruchomił kursy na zestawach Lego Mindstorms NXT. Zaś od 2012 roku firma rozwija sieć franczyzową i obecnie prowadzi zajęcia w ponad 80 lokalizacjach. Poziom zajęć i jakość prowadzonych warsztatów został doceniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i określony jako Miejsce Odkrywania Talentów.

Osoba, która chciałaby rozpocząć działalność pod marką Twójrobot.pl, powinna dysponować 25-35 tys. zł na inwestycję. – Nowym franczyzobiorcom polecamy wynajem sal w placówkach oświatowych, ponieważ to zmniejsza koszty początkowe i pozwala skupić się na budowaniu bazy klientów. Zalecamy otwarcie własnego lokalu po około 1-2 latach działania – mówi Monika Kirol, prezes zarządu TwójRobot.pl.

Opłata wstępna, jak i opłaty bieżące uzależnione są od wielkości miasta, w którym ma działać potencjalny franczyzobiorca. Opłata wstępna licencyjna zaczyna się od 6 tys. zł natomiast opłata bieżąca od 300 zł miesięcznie.

Zwrot z inwestycji zależny jest od momentu rozpoczęcia działalności. Placówki, które rozpoczynają z nami współpracę przed wakacjami lub rokiem szkolnym mogą liczyć, że osiągną go już nawet po sześciu miesiącach działalności – mówi Monika Kirol.